Навіщо потрібен водонагрівач? Чимало споживачів нарікають, що гаряча вода в домі залежить від централізованого постачальника, а звідси – висока ціна і часто – нерегулярна подача. А ще бойлер незамінний у приватних будинках, які не обладнані системою опалення із одночасною функцією водонагріву.
Бойлери характерні тим, що вони здатні нагрівати і зберігати великі обсяги води – аж до 300 літрів. У розділі https://comfy.ua/water-heater/brand__atlantic/ можна ознайомитися з їхніми видами, формами та вартістю.
Як розрахувати потрібний об’єм?
Це найперша характеристика, яку потрібно врахувати перед купівлею водонагрівача. Адже чим більший об’єм бойлера, тим довше він нагріватиме воду, яку вміщує, та тим більше місця займатиме в домі.
- Для кухонних потреб достатньо нагрівача на 10-15 літрів.
- Для потреб самотньої людини повністю вистачить 40-літрового бойлера.
- Для забезпечення гарячою водою на кухні та в душі сім’ї з 2 осіб варто придивитися до водонагрівачів об’ємом 80-100 літрів.
- Сім’я з дітьми потребуватиме бойлера для нагріву до 150 літрів води.
- У приватному будинку, де мешкає велика родина, варто встановити бойлер об’ємом 200-300 літрів.
Водночас зверніть увагу на те, що чим більший об’єм водонагрівача, тим більше місця він займатиме в домі. Кухонний бойлер цілком вміститься у шафці під мийкою, тоді як нагрівач на 300 літрів потребуватиме ледь не окремої кімнати в будинку.
Втім, якщо місця у вас достатньо, сміливо купуйте бойлери більшого об’єму. Адже різниця в ціні не надто велика, а можливість постійно мати в наявності великий об’єм гарячої води того вартує.
Як вирахувати споживання електроенергії?
Чимало покупців вважають, що великий бойлер споживатиме надто багато електричної енергії, що зробить його використання надто дорогим. Насправді це всього лиш міф, пов’язаний із тим, що великий об’єм води довше нагрівається. Однак і ви в результаті забезпечені гарячою водою на значно довший термін, ніж при використанні бойлера з меншим об’ємом.
Простий розрахунок показує, що при нагріванні 300 літрів води великим бойлером споживається рівно стільки ж електроенергії, як при нагріванні того ж об’єму 150-літровим бойлером у 2 етапи. Тобто, споживання певної кількості кВт на нагрівання одного літра води однакове у всіх водонагрівачах, відтак «економніших» варіантів не існує.
А от потужність – це той показник, який варто врахувати при купівлі приладу. Адже, приміром, 2,5-кіловатні моделі можуть перевантажити стару проводку у квартирі чи в старому будинку.
Чому форма має значення?
Як це не дивно звучить, але саме форма бойлера суттєво впливає на його ціну. Адже циліндричні водонагрівачі займають значно більше місця, тому й коштують менше. Плоскі вироби та моделі Slim більш органічно вписуються в інтер’єр, мають привабливіший вигляд, однак і вартують дорожче.
Якщо у вас достатньо місця для розташування водонагрівача, а також є можливість закрити його дверцятами, то сміливо обирайте серед моделей круглої форми, адже його робота нічим не гірша за «стильні» моделі.
«Мокрий» чи «сухий»?
Звісно, це про ТЕН – внутрішній електронагрівач води у бойлері. «Мокрим» називають відкритий ТЕН, який безпосередньо контактує з водою. «Сухий» – це електронагрівач, закритий у спеціальній сталевій капсулі.
«Мокрий» ТЕН працює наче звичайний кип’ятильник, тому на ньому швидко виникає накип, а сам електронагрівач набуває здатності до перегріву. Гарантійний термін на бойлери з відкритим ТЕНом коротший, а ціна – нижча.
«Сухий» ТЕН захищений капсулою від накипу, він тихіше працює, повільно охолоджується і має високу тепловіддачу. Гарантія від виробника на такі бойлери складає, як правило до 10 років, але й ціна приладу відносно висока.
Загалом, гарантійний термін, який пропонує виробник на свою продукцію, – це найкращий індикатор якості. Чим довша гарантія – тим ймовірніше, що ваш бойлер служитиме вам довго і без поломок.