Сухі суміші, які використовують у будівництві, стабільно тримають лідерство в застосуванні у такого роду роботах вже понад 30 років. По суті це порошкоподібні матеріали, які після з’єднання з рідиною отримують відмінні сполучні, звуко- і теплоізоляційні властивості. Вдало підібрана суміш захищатиме поверхні від мікротріщин, а також прослужить довше і надійніше, ніж інші будівельні матеріали.
Класифікація
В залежності від свого призначення, сухі будівельні суміші поділяються на кілька груп:
– для використання у зовнішніх та внутрішніх роботах;
– клейові суміші;
– гідроізоляційні суміші;
– шпаклювальні та затирочні;
– штукатурні суміші.
Окрім того, на ринку будівельних матеріалів сухі будівельні суміші поділяються на підвиди: за кольором, за способом нанесення, за крупністю зерен (дрібно- та крупнозернисті, а також тонкодиспенсерні), за призначенням для конкретного виду робіт, за додатковими властивостями тощо. Спеціалізовані суміші володіють також тепло- та гідроізоляційними якостями, бувають вогнетривкими та морозостійкими. Окремо слід виділити матеріали для ремонтних та реставраційних робіт.
Використання
При виготовленні сухих будівельних сумішей їх поділяють на основні види за в’яжучими властивостями: цементні, гіпсові, вапняні та магнезіальні. Від цього залежить, для якого виду робіт їм можна буде використовувати.
Штукатурні роботи. За допомогою сухої будівельної суміші, розведеної до потрібної консистенції, вирівнюються нерівності та маскуються дефекти на поверхні. Вмілі майстри за допомогою штукатурки можуть створити цікаві візерунки для декору. Для «чорнового» шару застосовують штукатурку із вмістом цементу, гіпсу або піску. Згодом його покривають декоративною штукатуркою на основі гранул, каменю, пластику, різних пігментів, клею тощо.
Шпаклювальні роботи.
Така будівельна суміш допоможе створити ідеально рівну поверхню, адже вона зглажує всі нерівності, а також маскує дефекти. Це досягається завдяки тому, що фракція зерна шпаклівки значно дрібніша від штукатурки, а в її основі лежать гіпс, цемент, акрил або полімери.
Клейові роботи. Для них беруть суху будівельну суміш, яка ідеально сполучається із бетонною, цегляною чи цементно-піщаною поверхнею. За допомогою клейових сумішей вкладають плитку, газобетонні блоки, монтують паркет та утеплюють зовнішні стіни.
Тобто, для кожного виду робіт, які ви плануєте, потрібно обирати ту суху будівельну суміш, яка призначена саме для них.
Як обрати
При виборі сухих будівельних сумішей орієнтуйтеся на наступні параметри:
1. Функціональність – для якого виду робіт призначений матеріал.
2. Виробник – надавайте перевагу надійним та відомим маркам.
3. Термін зберігання – допоможе вам придбати саме ту кількість суміші, яка вам знадобиться в окреслений термін.
4. Ціна – занадто дешева суміш може бути ознакою її низької якості.
5. Наявність сервісної підтримки від виробника.
І не соромтеся радитися із консультантами магазинів, якщо маєте сумнів у своєму виборі. Адже це допоможе вам вберегти свої кошти від купівлі товару, який може вам не знадобитися.