Обсяги спожитого палива безпосередньо впливають на розмір платежів. Тому кілька простих порад допоможуть платити за газ менше.
Блакитне паливо є надійним джерелом тепла та енергії. Дехто використовує газ винятково для приготування їжі, у той час, як інші споживачів отримують газифіковане опалення і гарячу воду через котел чи колонку. У публікації НАК “Нафтогаз України” дані рекомендації, які допоможуть зменшити споживання газу і, таким чином, суми у платіжках.
Поради під час приготування їжі
Під час приготування їжі потрібно:
– при кип’ятінні води варто накрити посуд кришкою – це допоможе рідині швидше нагрітися,
– розмір конфорки повинен відповідати діаметру посуду. Аби нагріти велику каструлю маленькій конфорці – потрібно більше газу. Якщо маленька каструля буде нагріватися на великій конфорці, це призведе до перевитрати палива,
– потрібно ставити посуд посередині пальника, аби полум’я нагрівало її рівномірно,
– під час нагріву духовки до 180-200 градусів не варто запікати малі порції, оскільки йде багато палива,
– постійно потрібно перевіряти справність конфорок. Витрати газу збільшуються, якщо вони брудні та мають кіптяву у пальнику,
– варто очищати посуд від кіптяви та нагару, оскільки це призводить до сповільнення нагрівання,
– потужність горіння конфорки у процесі різних етапів приготування їжі потрібно регулювати, оскільки таким чином можна раціонально використовувати газ.
Найвищий коефіцієнт корисної дії мають конденсаційні котли. Завдяки їм можна зекономити до 10-15% газу.
Щоб прилад працював правильно, потрібно регулярно очищувати теплообмінник від осаду, оскільки через шар накипу для нагрівання води потрібно більше часу. До того ж потрібно періодично перевіряти стан труб і очищувати їх. Перед вибором нової техніки не буде зайвим вивчити її характеристики.
На терморегуляторі при нагріванні води потрібно ставити мінімальні позначки
У газових водонагрівачів чи двоконтурних котлів є регулятори температури нагріву. На них потрібно встановлювати мінімальні позначки, аби температура нагрівалась до комфортної для споживача температури і її не довелося розбавляти холодною.
Ще одна порада експертів полягає у необхідності очищувати або замінювати тен, оскільки через появу осаду на ньому збільшується час нагріву води й, таким чином, витрати газу.
Терморегулятори на батареї допоможуть встановити комфортну температуру
Якщо споживач отримує опалення через газовий котел, варто подумати над встановленням терморегуляторів на батареї, аби налаштувати комфортну температуру обігріву. Потрібно пам’ятати, що на неї впливає площа приміщення, кількість вікон, кутові стіни, наявність килимів тощо. Крім того, це дасть змогу коригувати температуру за потребами членів сім’ї, зокрема підліткам зазвичай не комфортно у вкрай опалених приміщеннях, у той час, як з людьми літнього віку ситуація інша.
Джерело: Фокус