Літо – це пора, коли хочеться відпочити та оздоровитись. На сьогоднішній день існує безліч варіантів, яким саме транспортом доїхати до місця призначення. Якщо відпочити вирішили в Україні, то варто звернути увагу на те, що квитки на залізничний транспорт в одну сторону ще можна придбати, а ось дістатися назад додому може бути проблематично. Тому, вирішивши їхати потягом, звертайте увагу на купівлю квитка в обидві сторони. Чим дешевше – потягом чим власним авто, а можливо, автостопом? Відповіді на ці запитання шукали наші журналісти, проаналізувавши найпопулярніші морські напрямки.
Плацкарт до Одеси – за 400 грн., але де взяти квиток?
«Ах, Одесса, жемчужина у моря!» – ця фраза із популярної пісні чудово відображає характер південного міста, що розкинулося на Чорноморському узбережжі. Одеса – одне з найкрасивіших міст України. Багатонаціональна і колоритна, нестримно весела і дуже мудра, з багатою історією і в той же час вічно молода, Одеса приваблює мільйони туристів. Гості міста приїжджають сюди із різних міст України та Європи. Якщо вам до душі цей курорт, то ви повинні знати, що автобусний тур на одну особу станом на 1 липня 2019 року становитиме від 530 до 790 грн. Ціна залежить від того, автобусом якого класу ви поїдете та від кількості годин у дорозі. Приблизна тривалість поїздки становитиме одинадцять годин. Якщо вам до вподоби їхати потягом, то плацкартних місць до середини липня уже немає. У залізничних касах вам можуть запропонувати купейне місце вартістю від 690 грн. або ж, якщо пощастить, придбати плацкартне вартістю від 400 грн. у разі чиєїсь відмови. Що стосується власного авто, то візьмемо стандартну машину «Шевроле Авео», котра споживає 10 літрів бензину на 100 кілометрів. Помноживши відстань на вартість пального, вийдемо на цифру 2 400 грн. лише на дорогу. Якщо в авто встановлено газове обладнання, то цифра буде значно меншою – 1 000 грн. Це витрати на пальне в одну сторону – з Тернополя до Одеси. Не будемо сперечатися про те, що власною автівкою їхати зручніше та безпечніше, адже немає точно визначеної години, коли варто виїхати, або ж не існує обов’язкових зупинок. Проте погодні умови відіграють немалу роль, оскільки під час сильної спеки втома водія може відзначитися на самопочутті. Тому, їдучи в таку далеку дорогу, варто прорахувати усі можливі фактори. Що стосується автостопу, то, звісно, цей спосіб пересування вийде найдешевшим для вашого гаманця, але й тут є своя специфіка. Як розповіли професійні «стопери», простояти під відкритим небом, «ловлячи» машину, можете від декількох хвилин до шести годин – як пощастить. До того ж, їдучи одному, велика вірогідність потрапити у погану ситуацію зростає.
Доїхати на Азовське море найзатратніше
Бердянськ – одне з найвідоміших і популярних курортних міст на узбережжі Азовського моря. Щороку на відпочинок приїжджає понад 600 тисяч туристів з України і ближнього зарубіжжя. У курортний сезон тут працює понад 300 туристичних баз, пансіонатів, готелів. Під час літніх шкільних канікул функціонує велика кількість дитячих оздоровчих центрів і таборів. Багато баз відпочинку і пансіонатів Бердянської коси побудовані практично на березі Азовського моря і мають свій обладнаний пляж.
Прямим потягом із Тернополя до Бердянська відпочиваючим не вдасться дістатися, оскільки такого просто немає. Доведеться робити пересадку в Запоріжжі. 230 гривень за плацкартне та 530 грн. за купейне місце попросить у вас продавщиця залізничної каси. Автобусом доїхати треба також із пересадкою, автобусний тур Тернопіль – Запоріжжя складатиме 780 гривень за одного дорослого. Із Запоріжжя до Бердянська вартість проїзду автобусом становитиме ще 150-200 гривень. Що стосується власного автомобіля, то тут, звісно, ним їхати найкраще, оскільки жодних пересадок робити не доведеться. Але відстань від Тернополя до Бердянська може налякати навіть професійних водії, а це понад тисячу кілометрів. Витрати на пальне для бензинового автомобіля становитимуть орієнтовно 3 200 грн., газового – 1 770 гривень. Можна спробувати «Bla-Bla-каром», тут ціни встановлюють самі водії, але Ви навряд чи знайдете автомобіль, яким без пересадки вас довезуть до Азовського моря.
Арабатська стрілка – дешево і сердито
На жаль, більшість українців не так добре ознайомлені з іншими варіантами морського відпочинку в нашій країні і мало хто знає, наприклад, про Арабатську стрілку, що знаходиться у Херсонській області. Арабатська стрілка – це піщана коса, що за розмірами не має собі рівних у світі. Довжина її – 112 км, ширина – від 270 м до 7 км. Уся східна частина коси звернена до моря. 100 км її становить унікальний піщаний пляж, освітлений сонцем протягом усього світлового дня. Пологий берег суцільно складається із піску і дрібних мушель. А західна частина коси омивається водами озера Сиваш.
Щоби туди дістатися, потрібно поїздом або автобусом доїхати до станції Новоолексіївка (Херсонська область), далі – до Генічеська. Це можна зробити на рейсовому автобусі чи маршрутці. Ще навколо станції постійно чергують кілька десятків таксистів, які пропонують свої послуги прямо при виході з поїзда. Генгорка, Щасливцеве та Стрілкове – села, які розташовані безпосередньо на Арабатській стрілці, біля них розташовані більшість баз відпочинку. Якщо розглядаєте це місце для відпочинку, то повідомимо, що на 1 липня білетів на потяги до станції Новоолексіївка теж немає. Тому над придбанням заповітного квиточка варто продумати заздалегідь. Їхня вартість становить: купейне місце – 420 грн., плацкарт – від 270 гривень. Відстань за маршрутом Тернопіль – Новоолексіївка сягає 930 кілометрів. На газі машина доїде за 1 500 – 1 600 грн., на бензині – понад 3 тисячі гривень.
В Україні є багато мальовничих місць для відпочинку, обирайте, яке до вподоби саме вам, та вдало продумуйте засоби пересування. Якщо від’їжджаєте з дітьми, зверніть увагу на погодні умови та стан здоров’я ваших чад. Дізнавайтеся деталі перевезення у водіїв, наявність усіх потрібних документів, не соромтеся запитувати про страхування, адже це ваша безпека. Гарного проведення відпусток та літніх канікул бажаємо усім тернополянам…
Соломія Вершигора
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", новини Тернополя, як дістатись моря з Тернополя