Законопроєкт про мобілізацію став дуже резонансною темою в суспільстві, зокрема, через жорсткі обмеження для ухилянтів. Однак, які ще корисні — чи жорсткі – рішення принесе ухвалення законопроєкту? Про це Новини.LIVE розповіла юристка ЮК “Приходько та партнери” Діана Скумадчук.
Що змінить законопроєкт про мобілізацію
Найбільш резонансною в суспільстві темою стосовно законопроєкту стали обмеження для ухилянтів. Однак є й багато інших необхідних змін, сказала юристка.
“На мою думку, прийняття цього законопроєкту може значно посилити регулювання урядом процедури мобілізації, вводяться жорсткі обмеження у правах порушників законодавства. Однак пропонується значна діджиталізація комунікації ТЦК та СП із військовозобов’язаними”, – розповіла Діана Скумадчук.
Також планують запровадити підстави для звільнення з військової служби у разі безперервної служби саме під час дії воєнного стану протягом 36 місяців та інші значні зміни.
“Але, звісно, це не остаточний варіант закону. Чи приймуть вказаний законопроєкт та у якому вигляді, відповідь дізнаємось найближчим часом”, – додала юристка.
Нагадаємо, наразі мобілізовано 1,1 мільйона осіб, а загальний обсяг дохідної частини бюджету, яку можна витратити на війну, – 1,7 трильйона гривень.