Смак та аромат вина залежать не тільки від його якості, але й від келиха, з якого п’ють. Відповідна посудина розкриє та підкреслить особливості напою. Форма келиха безпосередньо впливає на те, які смакові зони язика залучаються під час вживання. Відтінки не мають змішуватися, щоб можна було сприймати їх окремо та отримувати насолоду. Розглянемо найкращі види винних бокалів.
Для червоного вина
Келих великого об’єму — до 700 мл. Червоне вино — напій із концентрованим смаком та запахом, йому потрібно багато простору, щоб повноцінно розкритися. Відповідний бокал називається «тюліп», або «тюльпан». Він має округлу форму, звужену вгорі. Завдяки цьому концентрується аромат, а також під час вживання з’являється можливість відчути приємну кислинку. Велика кількість повітря вирівнює грубі та легкі нотки. У бокала для червоного вина висока тонка ніжка. Саме за неї потрібно тримати, щоб не нагрівати напій долонями. Обов’язково придбайте такі келихи, якщо хочете замовити Фраголіно.
Для білого вина
Келих відрізняється меншим об’ємом (400 мл) та коротшою ніжкою. Він широкий на середині та поступово звужується вгорі. Така форма дозволяє легкому аромату затриматися та сконцентруватися, а не швидко вивітритися. З «тюльпанів» рекомендують пити пахучі та кислі вина. Також використовують келихи «бордо», які відрізняються прямими краями та невеликим об’ємом (до 100 мл). Біле вино заведено пити охолодженим. Саме в такій посудині воно не встигає нагрітися.
З чого пити кріплені вина
Для цього підходять маленькі чарки з розширеними краями, на високих ніжках. Вони називаються «шеррі». Такі вина солодкі, їм не обов’язково потрапляти на кінчик язика, щоб розкрити смак. Об’єм чарок становить 50–150 мл.
Келихи для ігристого вина
Такі напої слід подавати охолодженими. Їх не гріють долонями, адже це негативно впливає на смакові якості. Тому класичний келих для шампанського має довгу ніжку, за яку його тримають. Існують такі види:
- Флюте — досить вузький та високий, із прямими краями. Така форма дозволяє бульбашкам довше утримуватися всередині. Аромат напою не вивітрюється занадто швидко, вино не встигає нагрітися. Об’єм становить 150 мл.
- Тюльпан — за формою схожий на квітку. Об’єм більший та може сягати 300 мл. Дозволяє відчути всі ноти аромату.
Також використовують «блюдце» — пласкішу та круглішу чашу. Бульбашки довго не затримуються, але такі келихи чудово підходять для змішування різних видів ігристого. Їх зручно прикрашати фруктами, а також будувати ефектні конструкції, фонтани. Такі бокали є особливо популярними на урочистих подіях, весіллях, де влаштовують феєричні алкогольні шоу. Для домашнього використання можна придбати класичні універсальні келихи. А для проведення свята знадобляться специфічні бокали для ігристого. Підібрати алкогольні напої, а також посуд можна на сайті Маудау. Виберіть те, з чим частування принесе справжню насолоду.