Понад місяць тому на території центрального ринку посеред ночі «виріс» один, проте пристойний МАФ. Журналісти «Номер один» писали про те, що його поставили не зовсім законно. Адже замість того, щоб «розчищати» територію під кіоском, що було обумовлено виданим сервітутом на землю, власник її «заставив».
Розчистили по-своєму
Зокрема, депутат міськради Тернополя Наталя Шоломейчук запевняла наших журналістів у тому, що фактично депутатів ввели в оману, адже під «соусом» на «прохід та проїзд» приватне підприємство «Нива і К» облаштувала МАФ.
– Можна підняти рішення сесії за січень 2016 року, в якому чітко вказано, що сервітут надається на прохід та проїзд. Тобто ніхто з нас, депутатів, навіть не знав, що таким чином виконають рішення сесії, – коментувала пані Наталя.
Дійсно, у рішенні сесії від 26 січня 2016 року йдеться про те, що депутати надали дозвіл на укладення договору земельного сервітуту ПП «Нива і К» на ділянку площею 0,0945 га (вул. Живова – Шептицького) для проходу та проїзду терміном на п’ять років. На практиці ж ділянку не розчистили, а навпаки, заставили суцільною сірою «бляшанкою».
Пані Шоломейчук запевнила журналістів «Номер один», що так просто народні обранці цього інциденту не залишать і спільно вирішать, як діяти далі.
І дійсно, не залишили. Адже днями депутатів почали викликати у поліцію, аби дали свідчення з цього приводу.
– ГУ Нацполіції порушило кримінальне провадження щодо встановлення МАФів на вул. Живова. Тих, що за ніч повстали. Мене допитали як голову земельної комісії. Пояснив у письмовій формі, що наша комісія (земельна) сервітут, на котрому, судячи з усього, зараз МАФи, не підтримала і навіть мали застереження на сесії до колег. Зорієнтував слідчу в основних, на мою думку, порушеннях. Сподіваюся, правоохоронці після «типу реформи» запрацюють по-новому й адекватно розберуться в ситуації, – розповів депутат міськради Андрій Шкула.
Кіоск екс-депутата?
До речі, на останній сесії депутати прийняли рішення про розгляд усіх сервітутів на земельній комісії. На думку депутата Романа Навроцького, такою ініціативою народним обранцям вдасться вивести усіх на чисту воду, а незаконні МАФи, незалежно від кольору, будуть демонтовані.
– Мене також викликатимуть на допит як члена земельної комісії. Зокрема, я і мої колеги-депутати мали претензії до виникнення торгових кіосків на вул. Шептицького. Члени земельної комісії спільно дали доручення голові Андрію Шкулі зробити з цього приводу звернення до правоохоронців. Відповідно всіх учасників процесу зараз викликають на допити до слідчого. Щоб підтвердити свою позицію та пояснити, в чому ми вбачаємо там порушення. Я буду подавати пояснення щодо незаконного встановлення тих ларків, адже була порушена процедура. Так, депутатами було видано сервітут для «проходу-проїзду», а про торговельні ряди з кіосками мова не йшла. Якби ми знали, що ось так буде, то б ніколи в житті не проголосували «за». Негласним та й у принципі гласним (що тут уже приховувати?) власником цих кіосків є Михайло Гладкий, – прокоментував ситуацію журналістам «Номер один» Роман Навроцький.
Вочевидь, мова йде про екс-депутата міської ради, будівельника та просто хорошого друга міського голови Сергія Надала – Михайла Гладкого. Він, між іншим, не вперше стає центром скандалів.
З останнього – на території котельні, яка належить КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» за адресою вул. Галицька, 40, підприємець звів «елітні» гаражі. Тобто на землі, яка належить громаді міста. І замість того, щоб покарати горе-підприємця, директор однойменного КП прийшов на сесію просити депутатів розділити комунальну землю, виокремивши від неї гаражі, що, вочевидь, дало б можливість підприємцю узаконити своє будівництво.
На щастя, депутати на цю «вудочку» не повелися та проголосували «проти». Мало того, вже на наступній сесії вони чекають біля трибуни директора КП Андрія Чумака, аби він пояснив, як так сталося, що на землі громади хтось собі звів гараж. Народні обранці публічно пообіцяли не залишати це питання обабіч та розібратися з цією землею.
Повертаючись до кіосків на Шептицького, то ця історія, вочевидь, не так швидко, як би хотілося, але все ж матиме логічне завершення. Принаймні у поліції депутатам обіцяють співпрацю, адже самостійно також працюють у цьому напрямку.
– Ще минулого року міліцією було проведено обстеження МАФів по місту та надано до міськради інформацію про десятки незаконних об’єктів або таких, що розташовані з порушенням. У цьому році вже поліцією проведено аналогічну роботу і вся інформація знову направлена до міськради. Давайте запитувати і тих, хто дає дозволи на розташування, і тих, хто зобов’язаний демонтувати, – прокоментував ситуацію начальник Головного управління Нацполіції в Тернопільській області Олександр Богомол.
Тетяна Колеснік
Джерело: Тижневик "Номер один"