Найсвіжіше:
• На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка • Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів
rss

«Здали» без бою: депутати міськради змінили Генплан Тернополя


Опубліковано: 31 Березня 2017р. о 14:58

Тернопіль – зі змінами до Генерального плану! Рік переговорів, інтриг, суперечок між депутатами як публічно, так і кулуарно у підсумку закінчився 26-ма голосами «за» головну карту міста.

Прийняли фальсифікований?

Так 24 березня депутати міської ради зібралися на сесію, аби розглянути фактично ключове питання – зміни до Генерального плану Тернополя. З 42 діючих народних обранців у залі зареєструвалося 33. Чомусь проігнорували сесію кілька депутатів від «Свободи», «Народного контролю» та «Самопомочі».

Нагадаємо, що проект рішення «Про внесення змін до Генерального плану м. Тернополя» попередньо двічі виносили на сесію міськради. Однак раніше з легкої руки активістів та деяких депутатів, які підняли шум, питання відклали в умовну «шухляду». Проте не надовго, а допоки спеціальна робоча група не опрацює зауваження всіх сторін. Так усі крапки над головною картою Тернополя доручили поставити по одному представнику з кожної фракції, двом головам профільних депутатських комісій (земельної та архітектурної), а також двом громадським активістам. «Модератором» робочої групи виступив сам міський голова Сергій Надал.

Робоча група засідала кілька тижнів. За цей час депутати та активісти напрацювали кілька найбільш прийнятних варіантів розвитку подій навколо головної карти Тернополя. За першим – «перемалювати» Генплан повністю з урахуванням всіх зауважень. За таку пропозицію виступав депутат, голова земельної комісії Андрій Шкула. За словами Шкули, весь Генплан свого часу свідомо  «підмалювали», аби сміливо роздавати землю у Файному місті під забудову. Особливо це стосувалося «зелених» зон та парків. Народний обранець навіть написав з цього приводу відповідні заяви до правоохоронців, щоб покарали винних, якщо такі були.

Однак позицію «Самопомочі» категорично не підтримували чиновники мерії, які рекомендували або лишити Генплан таким, як є, або ухвалити поміж тим окреме рішення, яким нібито заборонити забудовувати земельні ділянки по проблемних питаннях. Власне їх ставка і «зіграла» на останньому сесійному засіданні. Зміни до Генерального плану міста проголосували прикріпивши до нього «специфічний» додаток, що складається з тридцяти пунктів. Специфічний, бо, швидше за все, «сформований», як то кажуть, на скору руку: з купою граматичних та технічних помилок, рядом неточностей. Зараз важко сказати, чи стане цей папірець «запобіжником» перед спокусою будувати там, де мали б зеленіти дерева. Хоча міський голова Сергій Надал запевнив, що абсолютно всі зауваження і громадськості, і депутатів у ньому були враховані.

Хто скільки?

Та повернемось до голосування. Вочевидь, ні Сергій Надал, ні депутати не були впевнені до кінця, що неформально скликана ранкова сесія 24 березня взагалі відбудеться. Речники мерії навіть не наважувались опублікувати офіційне оголошення про грядуще засідання на сайті ради. За нашою інформацією, сесію дійсно «зганяли» спонтанно та  неочікувано для багатьох. Першим, вочевидь, «вистрелив» Надал, який доніс до відома голів фракцій про свій намір зібратися на сесію, приурочену виключно Генплану та змінам до нього. Ясна річ, що Сергій Віталійович не з тих людей, які б робили щось «на авось». Мабуть, уже тоді він мав у руках «кістяк» із тих, хто однозначно прийде та проголосує «за».  Припустимо, до списку «надійних» могла потрапити частина рідної меру «Свободи» та ВО «Батьківщина». У сумі це вже плюс-мінус 15 голосів. Залишалося «переконати» ще бодай семеро, щоб на фініші мати тверду більшість із 22 депутатів.

Не менш важливим чинником до скликання спонтанної сесії, за чутками, була розмова Надала з головою ОДА Степаном Барною, який нібито «дав добро», щоб Генплан підтримали депутати від «Блоку Петра Порошенка», а це ще плюс сім до омріяної більшості.

З такими картами в рукавах, дійсно, можна було сміливо оголосити про наміри зібрати сесію. І ставка зіграла безпрограшно. 26 голосів «за»  (із 42 можливих) вистачило депутатам, аби «протягнути» зміни до Генплану Тернополя.

До конфедерації увійшли народні обранці з різних фракцій. Найбільшу підтримку дала рідна «Свобода» – 10 «за». Також одностайно Генплан підтримали голосами депутати від «Боку Петра Порошенка «Солідарність» – 7 «за». Додали і менші фракції. Зокрема, однодушно (4 депутати) проголосувала «за» ВО «Батьківщина». До речі, «тимошенківці» на такий крок пішли проти позиції партії, яка рекомендувала своїм «штикам» все ж таки не голосувати за Генплан.

В унісон голосували і троє депутатів від Радикальної партії. Ще два голоси докинув «Народний контроль». Категоричними противниками змін до Генплану виступили депутати від «Самопомочі» та «Громадянської позиції». Із прибічниками Садового усе зрозуміли: вони від початку публічно наголошували, що підтримають Генплан у випадку, якщо його «перемалюють» повністю. Тому змінювати позицію їм було, як мінімум, некомфортно. Хоча під час голосування «самопомічівці», на диво, поводились аж надто «тихо» порівняно з попередніми розглядами Генплану. Склалося навіть враження (можливо, хибне), що «Самопоміч» або не бачила сенсу битися там, де вже й так усе домовлено, або ж «виторгувала» цінні аргументи за своє мовчання.

Натомість здивувала під час голосування «Громадянська позиція». Її «штики» на чолі з Петром Ландяком навідріз відмовилися підтримувати Генплан, не раз брали слово як з місця, так і з трибуни, натикаючись на грубість з боку міського голови та байдужість від колег у залі.  

Готують позов до суду

– Генеральний план – це будівельна конституція усього міста, яка визначатиме його розвиток на найближчі п’ять років. Адже наша мета – максимально зберегти межі зелених насаджень, межі парків, зафіксувати їх, не дозволити більше хаотичної забудови, – вважає міський голова Сергій Надал.

Так, так. Документ, дійсно, надважливий, однак приймали його аж занадто поспішно та легко. Особливо зважаючи на те, який шквал обурення навколо Генплану точився до цього. І не просто обурення, а звинувачення у бік чиновників мерії в тому, що головну мапу Тернополя підробили. Тому місцеві активісти вирішили так просто на це не закривати очі, а битися за справедливість через суд. Зокрема, активістка та правник Олена Степанова готує позов до суду, аби скасувати рішення сесії по Генплану.

– Я подала запити до ТМР, аби вони надали копії рішень  сесії по Генплану, адже їх потрібно долучати до позову. Окрім третіх осіб, долучаються до позову ще кілька співпозивачів. Їх залучаю з тих, хто не брав участі у фарсі під назвою громадські обговорення. Один співвідповідач у мене вже є, ще й звільнений від сплати судового збору. Скасовувати рішення сесії планую не лише ті, що стосуються змін до Генплану, а й ті, що стосуються змін до плану зонування. Для того, щоб наш позов задовольнили, необхідно довести, що це рішення порушує наші права. Тому буду вдячна кожній думці, – каже Олена Степанова.

Зараз важко сказати, чи будуть скасовані зміни до генплану Тернополя, однак те, що це голосування стало поштовхом до формування нової більшості  ім. Надала, – факт.  Кажуть, що для тих, хто віддав свою «кнопку» під головну карту міста, почали діяти навіть певні преференції: починаючи від підтримки на окрузі, закінчуючи «адресними допомогами».

Хоча, судячи з мінливості міської ради цього скликання, такий союз може розвалитися навіть на старті. Щоб у цьому переконатися чи, навпаки, спростувати, чекати доведеться недовго, адже найближчим часом народні обранці обіцяли зібратися на повноцінне сесійне засідання. Понад 200 нерозглянутих питань «висять» ще від лютого. Серед них є як не дуже «чисті», так і звичайні, людські. Тоді й побачимо, чи Генплан став Ноєвим ковчегом для депутатів, чи все ж яблуком розбрату…

Сергій Квасниця


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
23 Листопада
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше