Війна, яку Росія розв’язала в Україні, поставила під питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії до університетів у 2022 році.
Наразі вже достеменно відомо, що ЗНО відбудеться, але у спрощеному форматі.
Про механізми проведення ЗНО та вступної кампанії в умовах війни також розповів глава МОН Сергій Шкарлет під час пресконференції 1 квітня.
Зовнішнє незалежне оцінювання цього року відбудеться у спрощеному форматі. Відповідні зміни вже затвердила Верховна Рада України.
Для вступників розроблять національний мультипредметний тест з трьох предметів:
- української мови,
- математики,
- історії України.
Завдань з української літератури не буде.
Загалом учасники ЗНО повинні виконати 60 завдань за 80 хвилин.
Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься офлайн – так само, як минулі роки.
Випускники повинні будуть прийти до визначеного в районі місця проживання (або тимчасового перебування) центру тестування і скласти іспит. Враховуючи воєнний стан в країні і високу ймовірність повітряних тривог у різних регіонах, тестування не буде проводитися в один день і в один час.
Майбутні вступники матимуть на проходження тесту мінімум 10 днів (без урахуванням можливої додаткової сесії), розповів голова профільного комітету ВР Сергій Бабак.
Щоразу варіанти завдань будуть різними, аби забезпечити прозорість результатів.
“Це (змога скласти ЗНО – ред.) буде тривати 10-15 днів. Також можуть бути додаткові сесії. Якщо ми умовно вийдемо на цифру у 10 днів, то буде 10 варіантів тестів. Тобто, буде 10 можливостей скласти тест.
Якщо дитина не може фізично прийти і скласти ЗНО сьогодні, це можна зробити в інший день. Щоразу питання будуть змінюватися, тому недобросовісно виконати завдання можливості не буде.
Ми намагалися поставити випускників у максимально рівні умови”, – підкреслив Бабак.
Очільник відомства також розповів, як буде оцінюватися мультидисциплінарний тест:
“Оцінка буде відповідати чинним програмам ЗНО і результат кожного зі складників тесту буде подаватися у тестових балах, а також за шкалою 100 – 200”.
Безпека під час тестування
Якщо під час тестування розпочнеться повітряна тривога, то проведення мультипредметного іспиту призупинять, а його учасники мають перейти у безпечне місце.
“Це є основною умовою створення пункту тестування. Після оголошення про відбій повітряної тривоги всі учасники можуть долучитися до продовження ЗНО”, – наголосив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
деталі читайте тут
Джерело: правда