Найсвіжіше:
• Неочікуваний вибір: ексчоловік «Міс Тернопіль» – новий «Холостяк» • Традицію вбирання хрестів на Борщівщині внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини • Тернопіль став побратимом канадського міста Міссіссага • На Донеччині загинув тернополянин Віталій Поворозник • На Теребовлянщині мобілізованого засудили до 5 років за самовільне залишення частини • Із російського полону повернулися двоє мешканців Збаражчини • Тернопільщина серед лідерів за витратами на українську агротехніку • З російського полону звільнено хоростківчанина • З полону повернулись п’ять військовослужбовців з Тернопільщини • Він повернувся: з Алеї надії у Шумську зняли ще один портрет • Бережанську міськраду зобов’язали повернути став за 3,9 млн грн • На Теребовлянщині загинув учень місцевого ліцею • Кофта на флісі: комфорт та стиль для будь-якої погоди • Стрілянина через птахів: на Кременеччині жінка взялася за рушницю • «Медобори» з Гусятинщини у сезоні-2026: повернення легенди та ще 18 футболістів • Фатальна мить: біля Тернополя чоловік впав на бетон і загинув • Історичний тріумф: спортсмен із Гусятинщини підкорив рівень МСМК • Смертельний газ: у Козові загинула людина • На Донеччині загинув воїн зі Зборівщини • Рекет у Тернополі: затримано групу, що вибивала гроші з містян • Шок на Гусятинщині: батько бив доньку і навіть вкусив за руку • Спочила у Бозі волонтерка з Бережан • Зливав локації ТЦК: на Підволочищині засудили чоловіка • Підліток на Тернопільщині до смерті побив шваброю чоловіка з інвалідністю • Військовий з Кременеччини отримав орден Богдана Хмельницького
rss

На Тернопільщині помер заслужений діяч науки і техніки України


Опубліковано: 15 Липня 2023р. о 16:13

У засвіти відійшов відомий український вчений-ботанік, академік Академії наук Вищої школи України, дійсний член (академік) Української Екологічної Академії наук, відмінник освіти України, відмінник охорони природи України, почесний член Українського ботанічного товариства, заслужений діяч науки і техніки України, стипендіат Кабінету міністрів України, доктор біологічних наук, професор кафедри ботаніки та зоології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Микола Миколайович Барна. Про сумну новину повідомила депутатка Тернопільської обласної ради Ірина Шумада.

Сьогодні рідні, близькі, друзі та академічна родина провели його в останню дорогу.
Про нього можна писати томи. Для кожного він залишиться у серці своїм. Прожив гідне життя, виплекав не одне покоління педагогів і науковців, горів роботою, любив родину і свою рідну землю. Микола Миколайович залишив величезний науковий спадок, більше 50-ти років віддав служінню улюбленій науковій справі, рідному колективу, студентам. Висококваліфікований педагог, вмілий організатор навчально-виховного процесу та підготовки педагогічних кадрів вищої кваліфікації, всебічно обдарована та глибоко мисляча людина, Людина з великої літери, патріот України і Лемківщини. Вагомим є доробок Миколи Барни. З його ініціативи та за безпосередньої участі закладений дендрарій Тернопільського державного педагогічного інституту; створені гербарій кафедри ботаніки – нині «Гербарій-лабораторія морфології та систематики рослин», лабораторія біології та екології «Голицький біостаціонар університету»; заснований науковий фаховий журнал «Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Біологія». Миколі Миколайовичу належить ідея започаткування Біблійного ботанічного саду на території ТНПУ, яка уже знайшла своє втілення.
Сумуємо і висловлюємо співчуття дружині Любов Барна, рідним Миколи Миколайовича Олександр Похилий. Вічна і світла пам’ять… Хай Господь прийме його душу в свої обійми.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Рубрика:
Мітки:





Новини
25 Квітня
24 Квітня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше