Найсвіжіше:
• Держреєстратора з Кременеччини судили за оформлення права на храм за УПЦ МП • У Тернополі розшукують 37-річного чоловіка, який зник після виходу з лікарні • Резонанс у Монастириськах: поліція встановила дівчат, які танцювали під російську музику біля Алеї Героїв • У центрі Тернополя 15 серпня обмежать рух транспорту: як курсуватиме громадський транспорт • Обласний футбол України: як влаштовані регіональні чемпіонати і чим Тернопільщина схожа на інші області • Не пропустила на головній: у Почаєві Audi збила електроскутер, є постраждалі • Шестирічний хлопчик у реанімації: моторошна ДТП на Зборівщині забрала два життя • Безкоштовний проїзд у Тернополі 15 серпня: хто зможе не платити • Смертельне побиття у Тернополі: вирок у 7 років набрав законної сили • Відомого бучачанина оштрафували на 500 тис грн за напад на авто ТЦК та викрадення мобілізованого • Заступник мера Підгайців не повернувся із закордонного відрядження • У Тернополі шукають нового головного архітектора міста замість скандального Бесаги • Укрзалізницю судять за незаконну вирубку дерев на Бучаччині • Спочила в Бозі колишня директора школи на Бережанщині • Готель у Східниці з ідеальним балансом автентики і комфорту • Понад мільйон гривень збитків: селищній раді на Теребовлянщині пред’явлено претензії за засмічення земель • У Тернополі вдруге за рік склали протокол на нетверезого водія електросамоката • Жахлива автотроща на Зборівщині: в ДТП загинули двоє людей • Раптова хвороба забрала життя 57-річного військового з Тернопільщини • Спочила в Бозі медична сестра з Тернополя • На Тернопільщині Георгіївська церква XVI століття залишилася без власника • Накладні чи прорізні кишені в чоловічій куртці PUMA • ФК «Бучач» гратиме в аматорському Кубку України • Юридична допомога онлайн цілодобово: де знайти правову підтримку • У Монастириську дівчата танцювали під російську музику навпроти Алеї Слави
rss

Одразу шість церков однієї громади вийшли з московського патріархату


Опубліковано: 1 Квітня 2022р. о 21:00

На Закарпатті одразу шість церков заявили про вихід з Московського патріархату. Піти з російської церкви зокрема вирішили у Солотвинській громаді – там понад тридцять тисяч жителів. Про це йдеться в ТСН.
 

Помолитись за мир в Україні віряни Солотвина традиційно зібрались у своєму храмі. Канонічні молитви незмінні, проте за здоров’я російського патріарха Кирила, як було раніш, більше не моляться, його ім’я взагалі не згадують. Натомість палко моляться за Україну та наших захисників.

«Люди побачили, що сталася війна, проливається кров і вийшли із ініціативою, щоб ми вийшли із підпорядкування Московського патріархату», – каже настоятель Свято-Михайлівського храму Солотвина Дорин Білецький.Це питання постало з початку російського вторгнення. Багато чоловіків громади пішли захищати свою землю, у той час як очільник російської православної церкви фактично благословив рашистів на вбивство українців. Це вкрай обурило селян, вони почали вимагати виходу з Московського патріархату. «Ми живемо на Україні. Давно треба було це зробити. Це дуже мудре і правильне рішення», – кажуть місцеві.

«Вони святкували 8 років доєднання Криму. Патріарх був присутній на тому торжестві, вручив ікону і сказав, що вони мають захищати свою країну. Побачили, що більше з боку патріархії нема ніякої підтримки нашої церкви, наших людей», – додає настоятель.

Вже наступного дня у всіх шести храмах Солотвинської територіальної громади заявили – Кирила зрікаються й з-під Московського патріархату виходять. Рішення ухвалили шляхом голосування. З майже двохсот голосів «проти» були тільки три. «Російська Федерація – це держава-агрессор, яка вторглася на нашу землю і принесла нам війну. Основна маса людей прийняла своє рішення, їх ніхто не примушував. Люди голосували добровільно», – пояснює перший заступник селищного голови Солотвина Юрій Тимків.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
14 Серпня
13 Серпня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше