Днями в Тернопільській облраді відбувся конкурс з надання в оренду майна комунальної власності. Попри те, що вартість деяких об’єктів учасники торгів підвищили більше, ніж очікували депутати, до результатів конкурсу в облраді ставляться скептично. Депутати мають великі сумніви, що учасники, які погодилися на надвисоку орендну плату, таки укладуть угоду з облрадою. Тому не приховують, що фактично конкурс зірвано.
Торгувались півтори години
У цілому на розгляд учасникам конкурсу було запропоновано вісім об’єктів. Два з них – малопомітні. Мова йде про виділення площ для встановлення банкоматів у закладах охорони здоров’я. В університетській лікарні переможця визначили швидко. А в психоневрологічній конкурс не відбувся через відсутність учасників.
В цілому, у цих питаннях все пройшло гладко, чого не скажеш про об’єкти онкодиспансеру. Лікувальний заклад виставляв на конкурс ще два приміщення. Одне з них (площею 33 кв. м) для розміщення пункту забору біологічного матеріалу. Інше – (площею 41 кв. м) – для приватного УЗД-кабінету. На перше претендувало два учасники: львівська фірма «Ескулап» та ФОП Шахін О.А.
– Вийшло так, що учасника з Тернополя нам довелося зняти з конкурсу через невідповідність документів. Річ у тім, що у підприємця була протермінована довідка з податкової. Документ був дійсний до 14 серпня. Підприємець вирішила, що довідка має бути дійсною на момент подачі документів. Та в законодавстві чітко вказано, що на момент його проведення. Особисто я є прихильником того, щоб давати можливість розвиватися місцевим підприємствам. Але в цьому випадку ми не могли поступити інакше. Бо інший учасник мав би достатньо підстав подавати до суду, – каже голова конкурсної комісії, депутат облради Віталій Фидрин.
Тернопільський підприємець претендувала на ще один об’єкт – УЗД-кабінет. Тут ситуація аналогічна. Шахін О.А. зняли з конкурсу з тієї ж причини.
Тоді боротьба за об’єкт площею 41 кв. м розгорілась між ТОВ «Медіс» та ФОП Данилюк. Очевидно, питання оренди стало для сторін принциповим, тому вони вели торги понад годину. В результаті вартість одного квадратного метра зросла з 64 грн. до 2650 грн. Тобто майже 109 тис. грн. в місяць та близько півтора мільйона гривень в рік, – зазначає Віталій Фидрин.
Такого у практиці обласної ради досі не було. Очевидно, що жоден УЗД-кабінет не може дозволити собі такої високої орендної плати. Інакше собівартість медичної послуги була б непосильною для пацієнтів. Тож депутати не будують ілюзій, що підприємець у кінцевому результаті укладе угоди з комунальною установою.
– Фактично можна стверджувати, що дії учасників конкурсу були спрямовані на те, аби зірвати його, – коментує ситуацію голова комісії.
Зараз в обласній раді вивчають питання притягнення до відповідальності учасників-переможців, які в результаті відмовляться укладати договори з обласною радою. Передбачається, що у майбутньому вони будуть позбавлені права брати участь у конкурсах з надання в користування об’єктів комунальної власності.
Львів’яни «перемішали» карти
Абсурдною виглядає ситуація і щодо конкурсу з надання в оренду частини майданчика з покриттям загальною площею 200 кв. м, розташованого поблизу будівлі психіатрії (вул. Тролейбусна, 14). Він перебуває у власності обласної психоневрологічної лікарні.
Як розповів Віталій Фидрин, майданчик учасники конкурсу планували використати на облаштування котельні, яка працює на альтернативних видах палива. У цей об’єкт передбачалися потужні капіталовкладення. Котельня мала обслуговувати лікувальний заклад.
Така практика існує в інших медустановах міста. Так, наприклад, на альтернативні види палива торік перейшла Тернопільська комунальна лікарня №3. Там провели реконструкцію котельні, встановили нові котли, які працюють на твердому паливі. У результаті, це дало економію у півмільйона гривень. Подібний проект планували реалізувати на базі психоневрологічної лікарні. Серед учасників конкурсу навіть фігурувало підприємство, яке реалізовувало подібні проекти у Тернополі. На об’єкт претендували три учасники. Початкова вартість близько – 400 грн. Один з них зупинився на вартості у три тисячі гривень. Інші два – львівське ТОВ «Біоальтернатива» та тернопільське ТОВ «Теплотерн» – підвищили вартість оренди об’єкта до 46,6 тис. грн.
– Насправді, 46 тис. грн. за оренду земельної ділянки – це надто велика сума, – каже Віталій Фидрин. – Хоча представники фірми-переможця запевнили, що вони укладуть договір, зрозуміло, що на таку суму не розраховували. Очевидно, що зараз підприємство проведе розрахунки і визначить, чи вигідно реалізувати проект. Тому припускаю, що угоду, можливо, не буде підписано.
Несподівану розв’язку отримала історія із ще одним об’єктом, виставленим на конкурс. Мова йде про будівлі та споруди паливного складу загальною площею 312,4 кв. м, які розташовані на вул. Залізничній, 5 у смт Великі Бірки. Об’єкт перебуває на балансі КП «Архбудсервіс».
Під час розгляду пропозиції члени комісії виявили невідповідність у документах. З’ясувалося, що директор КП не підписав висновку про вартість майна, який напередодні підготували спеціалісти з оцінки. Більше того, у день конкурсу на розгляд комісії надійшов лист від керівника підприємства, в якому він заперечує про надання в оренду даного об’єкта. Аргументом стало те, що директор не погоджується з оціночною вартістю будівлі та споруд. У результаті пропозицію зняли з конкурсу.
В цілому проведення конкурсів з надання в оренду комунального майна для облради є новою процедурою. У попередній каденції такі речі не практикувалися. Відкриті торги мали сприяти прозорості та ефективності роботи як депутатів, так і учасників конкурсу. А в результаті вийшло те, що вийшло…
Зоряна Гарасимів
Коментар
Віктор Овчарук, голова Тернопільської облради:
– Засідання конкурсної комісії показало, що положення про її роботу є недосконалим. Його затверджувала сесія попереднього скликання. З того часу відбулося багато змін. Документ треба адаптувати до сучасних вимог. Моє бачення таке: аби не повторювалось випадків, коли учасники піднімають вартість об’єкта до нереальної ціни, слід, щоб вони залишали завдаток. Якщо учасник переміг у конкурсі, але не підписав угоди, гроші залишаються в бюджеті. Можливо, це змусить учасників стати трохи відповідальнішими.
Цифра: 2650 грн. – саме до такої суми підвищили учасники конкурсу вартість одного кв. м приміщення в обласному онкодиспансері.
За даними Тернопільської облради
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: гроші, земля, тернопіль