Тернопільський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який не так давно почав приймати хворих діток, за короткий час став показувати хороші результати. Але далеко не всі в ньому можуть займатися, адже дітям та їхнім батькам доводиться їздити з районів до Тернополя, а це виснажливо як для малечі, такі батьки «влітають» у копійчину. Тому останні звернулися до керівництва області, щоб при центрі створити так званий хостел.
– Нас влаштовують послуги у центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів та ставлення до наших дітей у закладі, і ми бачимо результати вкладеної роботи. Тому й далі возитимемо наших дітей на реабілітацію. Але зіштовхнулися з певними проблемами. Ми проживаємо на території Тернопільської області і витрати на доїзд до обласного центру та назад є значними. Найгірше те, що тривале перебування в дорозі (двічі на день) кілька разів на тиждень негативно позначається на здоров’ї та емоційному стані дітей, – розповідають батьки, діти яких проходять реабілітацію в центрі, що знаходиться в Тернополі на вулиці Сахарова.
Батьки простять керівництво області, щоб за прикладом подібних центрів, які працюють в інших регіонах, організувати при Тернопільському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів гуртожиток за типом хостелу для тимчасового перебування батьків (мами, тата чи опікуна) на період надання реабілітаційних послуг у центрі.
Як нам повідомили у центрі, нині послуги з реабілітації надають лише семи дітям з районів Тернопільщини, хоча потребуючих є значно більше.
– Але через значні витрати на дорогу не всі батьки, які здебільшого мають невеликі статки, можуть дозволити собі щоденні поїздки до Тернополя і назад. Знімати ж квартиру в Тернополі на час проведення повного курсу реабілітації – це теж значні та здебільшого непосильні витрати для подібних сімей. Тому дану ініціативу батьків ми підтримуємо та, зі своєї сторони, теж проситимемо владу допомогти відшукати приміщення для хостелу, – відзначила директор навчально-реабілітаційного центру Наталія Турецька.
А ще у планах створення на території центру реабілітаційних майданчиків, тренінгового туристичного парку, міні-городу-теплиці для повноцінного розвитку особливих дітей.
– Подібні розвиткові майданчики зарекомендували себе з хорошої сторони та дають позитивні результати в інших реабілітаційних закладах України та за кордоном: «Джерело» у Львові, «Шанс» у Білій Церкві та Богуславі, а також у Замосці, Любліні, Варшаві (всі – Польща), Марбелла (Іспанія) і т.п., тому ми і звернулися з подібною ініціативою до тернопільської влади. Сподіваюся, до нас та батьків наших діток прислухаються, – повідомила пані Турецька.
Окрім того, керівництво центру дивиться на кілька кроків у майбутнє і на своїй базі планує створити будинок «Крок уперед», де силами працівників установи проходитиме підготовка дітей та молоді до самостійного життя – ведення домашнього господарства, садівництво та городні роботи, розвиток комунікації, комп’ютерні навчання, творчі майстерні, рух та реабілітація.
Сподіваємось, що владні мужі зважать на потреби дітей-інвалідів і допоможуть облаштувати все необхідне для кращої їх реабілітації.
Джерело: Тижневик "Номер один"