Найсвіжіше:
• Головний тренер ФК “Трибухівці” Ігор Дворецький: “Змінили не лише покоління гравців, а й схему гри” • На Тернопільщині спочив у Бозі викладач ліцею • З 1 січня ще в одному місті Тернопілля запрацює автоматична система оплати за проїзд • Жорстока війна забрала життя 54-річного воїна з Тернопільщини • Як зрозуміти, що вашій малечі пора переходити на підгузки-трусики • На 9 років засуджено жителя Бережанщини за незаконний збут наркотиків • П’ять ознак того, що вашому роману терміново потрібен бета-рідер • Два медика з Тернопільщини отримали відзнаки святого Пантелеймона • Майже рік надій та сподівань: на Донеччині загинув 35-річний воїн з Тернопільщини • Смерть третьокласника в Тернополі: поліція з’ясовує обставини події • Електронна петиція: що вона дає та як її подати • Арбітри з Тернопільщини змагалися на Меморіалі Балакіна-2025 • З тернопільської “Ниви” офіційно пішов головний тренер • На Кременеччині під час варіння картоплі загинули двоє рідних братів • Спочив у Бозі вчитель фізики та математики з Кременця • На Чернігівщині прийняв свій останній бій воїн з Гусятинщини • Велика трагедія та невимовний біль: у Тернополі помер третьокласник • На 62 році життя помер учасник бойових дій з Тернопільщини • На Чортківщині у Нічлаві виявили тіло чоловіка • 29-річний воїн з Тернопільщини загинув на Харківщині • На Чортківщині потонув чоловік • На війні загинув 48-річний митець з Тернополя • П’яний мешканець Монастирищини до смерті забив пенсіонера • Важка хвороба забрала життя відомого випускника тернопільського університету • У Тернополі оприлюднили лауреатів Всеукраїнської премії Братів Лепких
rss

У київському ботсаду зацвіла 200-річна пальма з Кременця (ФОТО)


Опубліковано: 30 Січня 2021р. о 13:57

Цвітіння 200-літньої пальми Лівістона можна спостерігати в ці дні в Ботанічному саду імені академіка Олександра Фоміна. Рослину із ботсаду Кременецького ліцею на Тернопільщині до Києва привезли на возі у 1834 році.

Про це у своїй сторінці у Фейсбук повідомляє Dobre Club.

Пальма Лівістона названа в честь Патріка Мюррея, лорда Лівінгстонського. Привіз її з Австралії, посадив у своєму саду і дав їй назву містечка, де жив та створював красу зимових садів.

У природі ці пальми рідко досягають висоти більшої  25 метрів. А нині ця «поважна пані» з Тернопільщини в Ботанічному саду має вік понад 200 років та проживає у 30-метровому кліматроні, який був створений саме для її комфортного розташування у нас в Україні, йдеться у дописі

Історія про шалені подорожі рослин не вигадка! Ця пальма у віці приблизно років 30-40 перетнула чи не пів України на підводі. За вказівкою першого директора Ботанічного саду Траутфеттера її перевезли із Кременця, з ботанічного саду Кременецького ліцею до Києва у новостворений ботанічний сад при університеті Святого Володимира.


Джерело: Тижневик "Номер один"

Перегляньте також:




Новини
16 Грудня
15 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше