Ще однією цікавою ініціативою благодійного фонду MagneticOne.Org є створення музею IT для покращення знань учнів та студентів про історію змін технологій.
Він працює на базі науково-демонстраційного центру «Центр науки» у Тернополі. Ідейні натхненники вважають, що впроваджувати сучасні ІТ-технології в напрямку освіти, а також дбати про збереження старих технічних пристроїв, які відійшли у минуле, але не втратили історичної цінності, надзвичайно важливо.
Тут представлено експонати з галузі комп’ютерної техніки, є одні з перших комп’ютерів – навчальний комплекс «Пошук», «Корвет», «Аїда»; продемонстровані накопичувачі інформації – від дискет, касет, бобін до компакт-дисків та жорстких дисків. Тут можна простежити еволюцію материнських плат, планок пам’яті, комп’ютерних мишок, калькуляторів, друкарських машинок та арифмометрів, моделі фототехніки, звуковідтворюючої. Також можна побачити один із перших телевізорів – «Старт» 1958 року випуску. Цей музей унікальний також тим, що його створювали люди з усієї України, адже експонати було передано з багатьох міст нашої держави, також долучилися до наповнення музею і тернопільські виші.
Зараз музей інформаційних технологій у процесі переоблаштування. Та вже незабаром, з початком навчального року, відчинить свої двері для відвідувачів. Цього разу експозицію планують представити у трьох напрямках:
– за склом – експонати, які необхідно обмежити в доступі;
– інтерактивний – експонати, які можна брати до рук, включати, переміщати, користуватися з навчальною метою;
– змінна експозиція – експонати, що покажуть еволюцію зміни технологій (від найдавнішого до найсучаснішого: телефони, процесори, обчислювальна техніка).
– Цей проект дає можливість почерпнути певні знання та ознайомитися з унікальними, перевіреними часом зразками, також вкотре переконатися, що процес еволюції є довгим та складним, а вдосконаленню немає меж, – сказала директор благодійного фонду Яна Желябіна.
Джерело: Тижневик "Номер один"