Найсвіжіше:
• Смертельна ДТП на Кременеччині: загинув тракторист • Одноконтурний чи двоконтурний котел: що вигідніше для квартири та приватного будинку? • На Тернопільщині судитимуть посадовців за незаконну вирубку дерев на 2 млн грн • Україна повернула полонених 15 травня: чи є серед них мешканці Тернопільщини • У Копичинцях 18-річна мешканка жорстоко побила 15-річного хлопця • У Тернополі на дамбі сталася ДТП • Молитви були почуті: захисник із Шумщини нарешті їде додому • Міноборони допустило до експлуатації унікальний комплекс тернопільського виробника • Чоловік перерахував псевдопрацівниці банку 294 тисячі гривень • Став частиною Небесного воїнства: війна забрала життя ще одного тернополянина • Тернополянам готують нові тарифи: вода – майже по 100 грн • Під час лікування помер воїн з Тернополя • Перестало битися серце відомого лікаря Тернопільщини • Відомий уродженець Тернопільщини пояснив, чому не обере морський круїз для відпочинку • Команда з Тернополя підкорила Шкільну футбольну лігу Тернопільщини • Світ визнав: археологічні пам’ятки Борщівщини під охороною ЮНЕСКО • Чи завжди потрібно видаляти нерв під час лікування каналів зуба? • Понад рік надій та сподівань: на Донеччині загинув воїн з Тернопільської області • Жорстока війна забрала життя старшого сержанта з Кременеччини • Президент нагородив художника з Тернопільщини орденом Ярослава Мудрого • У селі на Заліщиччині невідомі викинули старовинні надгробки та хрести за межі цвинтаря • Футбол під сирени: на Тернопільщині не дограли центральний матч туру • Євген Клопотенко покаже кулінарне шоу на «Фест молоко 2026» під Тернополем • 46-річний тернополянин заробив на «торгівлі відстрочками» • ДНК-експертиза підтвердила загибель на Донеччині нацгвардійця з Тернопільщини
rss

Як врятувати український експорт сільськогосподарської продукції: план Маршалла від тернопільського економіста


Опубліковано: 22 Травня 2022р. о 9:44

Блокада морських портів зупинила до 80% експорту української сільськогосподарської продукції, а отже торгівля і надходження валюти під загрозою. Через замінування та бойові дії відновити морський шлях цього року навряд чи вдасться. Свій план виходу з ситуації запропонував тернополянин, економіст за освітою, колишній директор ресторану «Тернопіль», а нині співзасновник компанії «Престижбуд» Ігор Качмарський.

– Перевезення сільськогосподарської продукції до Євросоюзу залізницею складне, бо ніхто не готувався до подібних викликів. Однією з проблем є різна ширина колій. Вагони з вантажами піднімають та міняють колісні пари або перевантажують вміст. Це колосальна втрата часу. Потужностей з перевантаження теж недостатньо. Логічним рішенням є побудова подвійних колій, щоби вагони з ЄС можна будо завантажувати на багатьох станціях України і швидко доставляти в різні країни, – зазначив Ігор Качмарський.

Тернополянин розповів, що нині в Україні подібна колія наразі працює від угорського кордону до закарпатського Мукачева, але цього недостатньо плюс специфічна позиція уряду Орбана (ворожа до України, повністю пропутінська).

Ігор Качмарський пропонує побудувати такі колії від Львова, Луцька, Тернополя і т.д. до Польщі. Технічно це складно, але можливо, стверджує економіст.

На пропозицію Ігоря Качмарського відреагував його земляк, колишній депутат Тернопільської обласної ради та директор пасажирських перевезень і сервісу ПАТ «Укрзалізниця» Ігор Романків.

– Колія 1520 є до багатьох міст Польщі, але менеджмент «Укрзалізниці» жодного відношення до залізниці ніколи не мав, тому все стоїть ще задовго до війни! На сьогодні в «Укрзалізниці» озвучують проблеми, що не справляється логістика сусідніх держав, що є тільки однією з причин і далеко не головною! Тому навіть, якщо прокласти в Україні колії 1435 – це суттєво на ситуацію не вплине, від цього не стане більше рухомого складу!, – зауважив Ігор Романків.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
15 Травня
14 Травня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше