У Тернопільській області виявлено перший випадок метапневмовірусу. Про це повідомляє Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Епідемічна ситуація в області благополучна, епідемічний поріг з грипу та ГРВІ не перевищено.
За останній тиждень у вірусологічній лабораторії ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України» методом ПЛР на респіраторну групу інфекцій обстежено 50 хворих, з них в 18 осіб (36%) позитивний результат: в 9 осіб виявлено вірус грипу В, в 7 – риносинтиціальний вірус, в 1 – риновірусу, в 1 – метапневмовірус.
За інформацією генеральної директорки ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», головної державної санітарної лікарки Тернопільської області Чайчук Оксани, «метапневмовірус виявлений у чоловіка 84 років, який проживає у Лановецькій ТГ Кременецького району. Хворий був госпіталізований до закладу охорони здоров’я з діагнозом: ГРВІ, пневмонія. Діагноз підтверджено лабораторно. На сьогодні загальний стан покращився».
Нагадаємо, в Україні фіксується циркуляція метапневмовірусу серед населення. Протягом епідемічного сезону 2024-2025 не зафіксовано жодного летального випадку внаслідок інфекції – всі хворі отримали медичну допомогу та одужали.
Метапневмовірус людини вперше виявлений та описаний у 2001 році в Нідерландах. Він поширений на всіх континентах, на що вказують результати досліджень.
Для метапневмовірусу характерна сезонність, як і для інших вірусів респіраторної групи. Однак циркуляція вірусу починається переважно взимку і триває до весни.
Захворювання здебільшого перебігає легко, але інфікування у літньому віці, на тлі супутньої патології, призводить до тяжкого перебігу захворювання. Інкубаційний період становить від 3 до 6 днів.
Хоча метапневмовірусом може заразитися будь-хто, у групу підвищеного ризику входять: новонароджені; діти до 5 років; люди старше 65 років; люди з астмою, які вживають стероїди, з хронічною обструктивною хворобою легень (ХОЗЛ), з імунодефіцитами внаслідок ВІЛ, злоякісних новоутворень, або ті, хто переніс трансплантацію органів.
При цій інфекції найчастіше виявляють симптоми верхніх дихальних шляхів, такі як ринорея (нежить), кашель або лихоманка. Захворювання нижніх дихальних шляхів, які можуть спричинятися метапневмовірусом: бронхіоліт, пневмонія, круп і загострення астми. За перших симптомів захворювання звертайтесь до Вашого сімейного лікаря!
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн