Найсвіжіше:
• У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини • На Тернопільщині від отруєння грибами перестало битися серце ще однієї дитини • Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка • Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду
rss

На Тернопіллі все більше популярності набирає скандинавська хода


Опубліковано: 20 Червня 2016р. о 8:18

hoda_2726

Цей метод ходьби дозволяє будь-якій людині незалежно від віку та фізичного стану отримати повний набір оздоровлюючих процедур, заряд бадьорості і прилив сил у будь-яку пору року і на будь-якому покритті. Також даний метод є надзвичайно ефективним для схуднення. Групи й окремих людей різного віку, що займаються скандинавською ходою, часто можна бачити в Тернополі біля ставу, в парку ім. Т. Шевченка, інших парках та сквериках і просто на вулицях. Така оздоровча процедура, завдяки ініціативі головного лікаря Любомира Синоверського, віднедавна впроваджена в обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації с. Більче-Золоте Борщівського району.

Лікуючий лікар кожного відділення лікарні, а їх є тут вісім, назначає пацієнтам дану процедуру, виходячи із загального стану їхнього здоров’я, і вже спеціально підготовлені інструктори в залі ЛФК, зокрема Олег Дудук, вчать групу цій ходьбі. Та перед тим виконують підготовчі тренувальні вправи, відбувається розминка. Другий і третій етапи заняття – це ходьба по пересічній місцевості (на території лікарні на доріжках зроблено розмітки) і релаксація.

Звідки ж прийшов у Тернопільську область даний вид ходьби. Заглянемо в історію.

Здавен мандрівники старого світу, проходячи великі відстані, застосовували для полегшення посохи. Зрозуміло, це було інтуїтивно, тоді просто з однією чи двома палицями легше йшлося і ніхто в ті часи не думав, які ж то м’язи та їх групи при цьому працюють, як змінюються фізіологічні процеси в організмі тощо. Засновником же нордичної ходьби вважається знаменитий фінський лижник Юхе Мието. У 70-ті роки минулого сторіччя він впровадив у програму літніх тренувань національної збірної забіг із двома палицями. Пізніше у нього з’явилися прихильники. А потім на змаганнях з’ясувалося, що «болотні лижники» мали результати вищі, ніж ті, які не застосовували під час тренувань палиці.

У чому ж суть скандинавської ходи?

«Це напрямок масової спортивної й оздоровчої фізичної культури, – розповідає Олег Дудук, – який спрямований на покращення загального стану організму людини, його тренованість та здатність опиратись негативним впливам зовнішнього середовища. При цьому застосовуються спеціальні палиці. Скандинавський метод ходьби здатний спалювати набагато більше калорій. Під час тренувань збільшуються навантаження на руки, плечі, прес і зменшується вплив на коліна, суглоби і хребет. У багатьох країнах Європи скандинавська ходьба – популярний вид оздоровчих процедур, який, незалежно від віку, статі та фізичної підготовленості, є дуже легким шляхом для покращення фізичного стану».

Особливості скандинавської ходьби: 1. Простота підготовки, адже за 2-3 заняття людина опановує техніку, в тому числі й регуляцію дихання. 2.Тренування ефективне для спалювання жиру. Метод скандинавської ходьби дозволяє одночасно тримати в тонусі м’язи верхньої і нижньої частини тіла, що становить 90 відсотків усіх м’язів. Порівняно зі звичайною ходьбою, під час прогулянки з палицями поліпшується робота серця, легень, відбувається спалювання на 45 відсотків більше калорій. 3. Займатися можна в будь-який час року і на будь-якій місцевості: влітку і взимку, на курорті, в компанії, на самоті, по траві, по снігу, по горах, на березі моря або просто по асфальтних міських вулицях – достатньо лише взяти палиці в руки і здійснити перший крок до здоров’я.

– Найперше, що потрібно зробити для займання скандинавською ходою, – це правильно підібрати палиці – «нордік»: для цього свій зріст (у см) помножте на 0,68 й округліть до п’яти сантиметрів. Неправильно підібрані палиці можуть не лише зашкодити здоров’ю, а й нанести травму. Для заняття скандинавською ходьбою також слід надягати зручний одяг та взуття, наприклад кросівки. Підошва має бути гнучкою і мати добре зчеплення з дорогою, – розповів Олег Дудук.

Нині даною ходьбою може займатися кожен і самотужки, все ж консультації з лікарями необхідні, а як ходити і скільки, як тримати палиці, скільки часу займатися, в тому числі і для схуднення, сьогодні можна знайти в інтернеті, а відеоуроки – в ютубі.

Поради тим, хто хоче займатися скандинавською ходою

Крок починати з п’ятки на носок стопи, останнім енергійно відштовхуватися від покриття, при цьому тулуб дещо нахилений уперед. Положення рук і ніг – типом «іноходіння»: ліва рука з палицею, попереду, ліва нога – ззаду, при наступному кроці – все навпаки. А кожна рука виходить уперед і назад за спину на 45˚.

Руків’я палиці тримати легко, зафіксувати кисть у темляку (петля із ремінців чи іншого матеріалу, служить для утримування палиці кистю), яким тягнуть палицю донизу і вона впирається у покриття. У момент відштовхування відкриваємо долоню і викидаємо палицю назад.

– На початках буде достатньо 2-3-ох занять на тиждень по 20-30 хв. Швидкість ходьби залежить від поставленої мети самим перед собою або призначень лікаря. Тривалість занять збільшують кожного разу на 5-10 хв. З часом, щоб підтримувати себе у формі, достатньо 2-3-ох тренувань на тиждень по 30-40 хвилин. А щоденні тренування протягом години – це запорука схуднення. За годину занять витрачається 300-400 калорій, це 1,5-2 кг на місяць, помалу, але впевнено досягається реального результату, – каже інструктор Більче-Золотецької фізіотерапевтичної лікарні реабілітації.

Регуляція дихання: видих повинен бути у 1,5-2 рази довший, ніж вдих. Ритм дихання зручно підлаштувати під кроки: 1-2 кроки – вдих, 3-4-5 кроків – видих. Не потрібно боятися дихати ротом, особливо при швидкому русі.

Відразу після ходіння має проходити процес релаксації: зробити декілька глибоких вдихів  та повільних видихів з опусканням рук, потім декілька вправ для м’язів спини та ніг, так як вони під час занять найбільше працювали.

На сьогодні шляхів оздоровлення є безліч, але все залежить від особистості людини, від того, чи може вона повірити в себе і перемогти себе. Одного бажання, зрозуміло, буде мало, кожен з нас має наважитися себе заставляти, лише після цього вас покине лінь, а звідси – і втома, пригніченість, поганий настрій. Займаючись будь-якими видами оздоровлення, ви з часом відчуєте, що без цього вже не можете обходитись, це стає мовби другим диханням, вам з новою енергією захочеться жити і творити добро для всіх.

 На фото: Інструктор Олег Дудук показує, як правильно займатися скандинавською ходою


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:





Новини
24 Листопада
23 Листопада
22 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше