В польському місті Торунь стартувала європейська першість з фехтування. На чемпіонаті Європи, який триватиме до 25 червня, спортсмени розіграють 12 комплектів нагород: в індивідуальній та командній першостях з фехтування на шпагах, рапірах та шаблях серед чоловіків та жінок. У Польщі українська збірна представлена своїм найпотужнішим складом. Серед учасників і тернопільська фехтувальниця Олена Кривицька. Додамо, що Олена захищатиме честь України і на Олімпіаді 2016 у Бразилії.
Склад збірної України
Чоловіки (рапіра): Ростислав Герцик, Клод Юнес, Пилип Колесніков, Андрій Погребняк.
Жінки (рапіра): Ольга Лелейко, Катерина Ченцова, Анастасія Московська, Олександра Сенюта.
Чоловіки (шпага): Анатолій Герей, Богдан Нікішин, Дмитро Карюченко, Максим Хворост.
Жінки (шпага): Олена Кривицька, Ксенія Пантелєєва, Анфіса Почкалова, Яна Шемякіна.
Чоловіки (шабля): Андрій Ягодка, Олексій Стаценко, Євген Стаценко, Дмитро Пундик.
Жінки (шабля): Ольга Харлан, Олена Кравацька, Олена Вороніна, Аліна Комащук.
Додамо, що за перший день змагань у Торуні у скарбничці української збірної вже є одна нагорода: Ольга Харлан здобула «бронзу». Як повідомляє Національна федерація фехтування України, визначити, хто ж є найсильнішим фехтувальником у Європі, першими на доріжки вийшли шаблістки і рапіристи.
Серед українських рапіристів найкращий результат продемонстрував Клод Юнес, якому не вистачило буквально одного уколу, щоб зробити сенсацію. В 1/16 фіналу український рапірист одним уколом обіграв австрійця Рене Пранца, а після вибив із боротьби свого товариша по збірній Андрія Погребянка – 15:10.
В 1/4 фіналу за право стояти на п’єдесталі пошани чемпіонату Європи Клод боровся з представником німецької збірної Андре Саніта. Українець протягом усього поєдинку лідирував, але на останніх хвилинах бою, коли перемога була фактично в кишені у львів’янина, Андре Саніта зумів зрівняти рахунок і нанести вирішальний укол. Таким чином, протистояння Юнес – Саніта завершилося з рахунком 15:14 на користь німецького спортсмена.
Також кольори українського прапора на цих змаганнях захищали Ростислав Герцик і Пилип Колесніков. Ростислав склав зброю в 1/16 турнірної таблиці, програвши Йоханнесу Пошарнігу з Австрії з рахунком 9:15, а Пилип і зовсім не зумів подолати груповий етап чемпіонату.
Незважаючи на успішний виступ Клода Юнеса, головним приводом для радості все ж стала «бронза» Ольги Харлан.
Лідер української збірної з фехтування на шаблях почала боротьбу за медалі в турі прямого вибування під першим номером у загальній класифікації. В 1/16 фіналу Ольга з легкістю виграла у Теодори Коунтора з Греції з рахунком 15:4, після обіграла ще одну грекиню Вассілікі Вугіука – 15:13. В 1/4 турнірній таблиці Ольга зустрілася з однією з фавориток змагань – полькою Олександрою Соча. У напруженій боротьбі українці вдалося вирвати перемогу і вийти в півфінал чемпіонату Європи, завершивши поєдинок із рахунком 15:14.
За право боротися у фіналі найсильнішій українській шаблістці судилося фехтувати з росіянкою Софією Вєлікою. Спочатку Софія взяла ініціативу на себе і вирвалася вперед. Ользі не просто було наздогнати суперницю, але українці вдалося зрівняти рахунок 11:11. На жаль, цього було мало для перемоги. Лідер російської збірної зуміла повернути перевагу собі і завдала чотири удари проти двох ударів від Ольги. Таким чином, Ольга Харлан поступилася Софії Вєлікій із рахунком 13:15 і завоювала «бронзу» чемпіонату.
Додамо, що ця медаль стала для Ольги Харлан 17-тою на чемпіонатах Європи. А щодо результатів змагань, то у фіналі Вєлікая перемогла Анну Мартон з Угорщини з рахунком 15:10.
Українську збірну також представляли Аліна Комащук, Олена Вороніна та Олена Кравацька. Аліна Комащук в 1/16 фіналу не впоралася з полькою Олександрою Соча (4:15), а Олена Кравацька на цьому ж етапі програла француженці Манон Брюне (12:15). З цієї трійки найдалі зуміла пробитися Олена Вороніна, яка спочатку обіграла іспанку Луцию Мартін-Португіз із мінімальним розривом – 15:14, а після поступилася угорці Норі Гарам – 15:13.
Джерело: Тижневик "Номер один"