Тернопільська міська комунальна лікарня №2 може отримати з обласного бюджету мільйон гривень на придбання нового обладнання. Саме таку суму погодила депутатська комісія з питань охорони здоров’я. Однак її рішення не остаточне. «Добро» на це має дати ще бюджетна комісія, а згодом – і депутати облради.
Тернопільська міська лікарня №2 добре відома пацієнтам завдяки роботі кардіологічного відділення. Протягом кількох років медикам вдалося врятувати десятки життів і завдяки новому обладнанню та досвіду лікарів значно покращити якість надання медичної допомоги пацієнтам з серцево-судинною патологією. Сюди щороку звертаються сотні пацієнтів, значна частина з яких не є мешканцями міста. Натомість нині заклад фінансується виключно з міського бюджету.
У зв’язку з дефіцитом коштів, міська лікарня звернулася до обласної ради з проханням розглянути можливість солідарної участі в утриманні кардіологічного відділення, а саме – співфінансування з обласного бюджету поточних видатків та виділення для кардіологічної служби сучасного обладнання.
Загалом заклад підготував перелік обладнання на загальну суму понад півтора мільйона гривень. Незважаючи на чималу суму, в переліку всього кілька пунктів. Серед необхідного – дихальна апаратура, кардіографи, дефібрилятор тощо.
– Понад 40% госпіталізованих у кардіологічному відділенні не є мешканцями Тернополя, – каже головний лікар медзакладу Віктор Кміта. – Обладнання, яке нині знаходиться у відділенні, працює цілодобово. Постійно надається невідкладна допомога. З державного бюджету виділяється розхідних матеріалів на суму приблизно 2,5 млн. грн. З їх допомогою проводять стентування та інші процедури на судинах серця. Кожного року за міською програмою «Здоров’я тернополян» на функціонування відділення додатково виділяється ще приблизно 300-400 тис. грн. Однак цих коштів однаково не вистачає. Кардіологічне відділення – єдине, яке надає високоспеціалізовану медичну допомогу. Це дало можливість зменшити смертність від серцевих патологій на 5%. А це приблизно 40-60 людей, життя яких врятовано.
Зараз у відділенні виникла гостра проблема з придбанням нового та заміною старого обладнання. В минулому році закуплено електрокардіограф, монітори, але цього недостатньо. Найболючішим є питання транспортування пацієнтів з реанімаційного відділення у кардіологічне.
– Відповідно до вимог, під час транспортування хворих при них має бути переносний дефібрилятор. У випадку зупинки серця чи порушення ритму за допомогою обладнання запускають роботу органа, – каже пан Кміта. – Також у відділенні немає дихального апарата. На сьогодні його вартість становить не менше 800 тис. грн. А переносного дефібрилятора – близько 140 тис.
Керівник закладу зазначає, що міське керівництво завжди відноситься з розумінням до потреб лікарні. Кошти виділяють як на обладнання, так для пацієнтів. Наприклад, цьогоріч за кошти бюджету на суму майже 200 тис грн. закуплено препарат, який попереджає згортання крові. Його вводять перед операцією кожному пацієнту. Та проблема в тому, що потік хворих дуже великий. І частина з них не місцеві.
– Досі не зафіксовано жодного випадку, коли б комусь із пацієнтів, навіть якщо він проживає за межами міста та області, було відмовлено у наданні допомоги в кардіологічному відділенні. Тут врятовано багато життів, – каже голова депутатської комісії з питань охорони здоров’я облради Роман Свистун. – Зараз на базі університетської лікарні створюється кардіохірургічне відділення, але коли воно запрацює, не відомо.
Тож комісія вирішила погодити звернення міської лікарні і звернутися до колег з бюджетної комісії з проханням виділити 1 млн. грн. на утримання відділення. Аргументували це так: вартість обладнання – близько 1,7 млн. грн. – по 850 тис. грн. з кожної сторони – міської та обласної рад. Решта – витрати на утримання відділення, де близько половини пацієнтів є мешканцями області.
Джерело: Тижневик "Номер один"