Генеральний прокурор України Юрій Луценко особисто запросив представника «Ради бізнесу Тернопілля» до процесу очищення лав прокурорів. Генеральний прокурор добре знайомий зі справою Віталія Сороколіта, який у судах дев’ять років протистоїть податковому та прокурорському свавіллю, тому запевнив, що тернопільський підприємець спільно із головами обласної адміністрації та обласної ради, обов’язково повинен бути у громадській раді при прокуратурі.
За словами Генерального прокурора, на даний час завершується термін заповнення прокурорами так званих декларацій доброчесності. Громадськість зможе перевірити цю інформацію та надати факти порушень.
– Ми взяли перелік підстав, за якими прокурора можна звільняти, і людина буде підписуватися, що не вчиняла дій, які можуть поставити під сумнів чесність і непідкупність працівників органів прокуратури, – пояснив Юрій Луценко.
Якщо ж у громадських організацій будуть факти порушень, які підписант у даній декларації заперечував, то завдяки спеціальній кнопці на сайті тернополяни зможуть поскаржитися і надати протилежні факти. Хто максимально допоможе люструвати прокуратуру – той і матиме честь увійти до громадської ради при прокуратурі області.
– Ті громадські організації, які будуть найактивнішими і найфактажнішими у цій перевірці на доброчесність, обласний прокурор запросить бути членами громадської ради при прокуратурі, – запевнив Юрій Луценко. – Не той, хто голосніше прокричить на мітингу; не той, хто збере найбільше яскравих прапорів, аби помахати під черговою подією; а ті, хто з нами співпрацюватиме по очищенню прокуратури – ті й мають бути представлені в громадській раді.
Члена «Ради бізнесу Тернопілля», підприємця Віталія Сороколіта, який уже дев’ятий рік у судах доводить корумпованість місцевих прокурорів та залежність їх від правоохоронної гілки влади, Юрій Луценко особисто запросив до процесів очищення прокурорських кабінетів у Тернополі і до роботи у громадській раді.
– Вас принагідно запрошую – бо знаю особисто, пане Віталію – і до роботи по очищенню і до роботи в громадській раді.
Генеральний прокурор вважає, що до процесу формування органу впливу громадянського суспільства на дотримання прав людини, варто також залучити голову Тернопільської обласної адміністрації та обласної ради.
– Завершимо процес очищення, і з найкращих «чистильників» сформуємо громадську раду. Тут якраз треба буде поспілкуватися з головою обласної ради та обласної адміністрації. Має бути компактний орган 10-15 чоловік.
Джерело: Тижневик "Номер один"