На останньому сесійному засіданні Тернопільської обласної ради не було прийнято одного зі стратегічних питань – затвердження перспективного плану територіальних громад. Що цікаво, не підтримала його в більшості своїй фракція ВО «Батьківщина». Журналісти «Номер один» звернулися до лідера обласної «Батьківщини», першого заступника голови обласної ради Василя Деревляного, щоб той роз’яснив позицію його фракції, адже з його вуст неодноразово звучали заяви про можливий вихід із коаліції.
– Ще на початку каденції ми чітко заявили, що всі питання, які необхідні для життєдіяльності області, фракція ВО «Батьківщина» готова підтримувати і за них голосувати. Але перед прийняттям важливих рішень має бути нормальне спілкування з депутатами, навіть якщо вони входять до більшості, та вирішення спірних питань. За статистів депутатів тримати не можна! – заявив Василь Деревляний.
У фракції «Батьківщини» та в заступника голови ТОДА Олега Валова розбіглися погляди щодо затвердження перспективного плану територіальних громад.
– Не потрібно нам закидати, що наша фракція проти перспективного плану. Як тільки ми прийшла в раду, «Батьківщина» проголосувала за перспективний план і тоді громади отримали кошти. В даному випадку про кошти не йдеться, адже наступним етапом мають бути вибори на територіях новоутворених громад. Обласна адміністрація на останній сесії представила перспективний план громад і хотіла, щоб ми за нього проголосували в цілому. Наша пропозиція була іншою. По-перше, згідно з чинним законодавством, розпорядження голови ТОДА про утворення громад було лише одне, а саме Борщівської, на інші громади документів не було. Але справа була навіть не в документах. По деяких громадах були розбіжності в тому, що виносила на розгляд обласна адміністрація і місцеве населення. До прикладу, ОДА бачить Острів центром громади, куди мали б увійти В. Березовиця, Мишковичі та інші населені пункти. Натомість представники останніх двох сіл передали звернення, що місцеві мешканці категорично проти приєднуватись до Острова. Частина Березовиці погоджувалась навіть бути у Мишковичах, але між ними немає межі, інші хочуть приєднатися до Тернополя. Хто і з ким має об’єднуватись, повинні вирішувати люди, а не влада на догоду забаганкам панів чи фермерів, – зауважив Василь Тимофійович.
Перший заступник голови обласної ради зауважив, що є питання до смт В. Бірки (Тернопільський р-н), адже кілька сіл не хочуть до них приєднуватись. Загалом в області є проблемних 3-5 громад.
– Голови сіл телефонують і розповідають, що вони зустрічаються з людьми, про щось домовляються і їм неприємно, коли наверху за них усе вирішили. Я просив авторів перспективного плану, аби громади, щодо яких є зауваження, зняти з порядку денного, а всі інші – підтримати. Телефонував до своїх однопартійців з Чернівецької, Рівненської, Львівської, Івано-Франківської, Хмельницької областей – вони так і роблять: готові п’ять громад – проголосували, готові три – голосують за три. Натомість заступник голови ОДА пан Валов заявив: або все, або нічого. Так не можна робити. Нам пропонують прийняти те, що є, а потім коригувати. Але навіщо на рівному місці наражатися на конфлікт із мешканцями, які, якщо до них не дослухаємось, завтра можуть протестувати, перекривати дороги чи пікетувати раду, коли можна одразу зробити правильно, – каже «б’ютівець».
Тернопільська влада гордиться тим, що в області створено найбільше громад (26-ть) серед усіх регіонів України. Очевидно, Олегу Валову було поставлено завдання і далі тягнути Тернопільщину попереду всієї України і закрити всю область громадами. Бо як інакше можна пояснити його таку категоричну позицію. «Номер один» з’ясувала, що навколо Тернопільської області перспективних планів не прийняли на Хмельниччині, Чернівеччині, Рівненщині, Львівщині і ніхто з цього проблем не робить. Усе, кажуть тамтешні депутати, має свій час.
Віталій Попович
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: депутат, тернопіль