Найсвіжіше:
• Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку 
rss

Облрада і СБУ шукають, хто й коли вкрав 20 гектарів землі тернопільського аеропорту


Опубліковано: 13 Серпня 2016р. о 18:00

aeroport

Поки у Тернополі говорять про аеропорт, наші сусіди вже літають

Практично кожна нова влада на Тернопільщині вважає за честь відновити повітряні ворота області – місцевий аеропорт. Але, окрім балаканини, справа з місця не зрушується. Востаннє регулярний літак приземлявся в тернопільському аеропорту ще в 2010 році, відтоді за рік у кращому випадку сідають 2-3 чартери. А останнім часом летовище і зовсім не бачило повітряних суден, адже від лютого 2016 року аеродром не має відповідного сертифіката. І це в той час, коли наші сусіди – івано-франківці, рівняни, не кажучи вже про львів’ян, активно розвивають свої аеропорти. Може так статися, що Тернопільщина, якщо й далі зволікатиме, може залишитися за бортом розвитку цього перспективного транспортного напрямку.

Область сподівається на 50 мільйонів державних грошей

Перші особи краю – очільник ТОДА Степан Барна та голова обласної ради Віктор Овчарук – дивляться в одному напрямку щодо розвитку тернопільського аеропорту, але закулісні інтриги в «білому домі» і не лише там не дозволяють приймати швидкі управлінські рішення на користь спільної справи.

На сьогодні обласне керівництво бачить підняття практично неживого «дитяти» під назвою аеропорт «Тернопіль» кількома шляхами. Оскільки вкласти в аеропорт потрібно значний фінансовий ресурс, а в бюджеті маємо дірки, то перші особи краю звернулися до керівництва країни, щоб наш аеропорт включили (і це вже зроблено) в державну цільову програму підтримки малої авіації. На неї в цьому році грошей з держбюджету не передбачено, але в коридорах влади сподіваються, що на наступні роки тернопільський аеропорт під цю програму може отримати близько 50 млн. грн. Паралельно місцева влада працює в напрямку отримання тернопільським аеропортом статусу запасного Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького. І хоча особливих грошей від львів’ян чекати не варто, але відповідний статус дозволить нашому летовищу покращити матеріально-технічне забезпечення (зважаючи, що «Львів» отримав сучасне обладнання під «Євро-2012», а старе, яке ще не вичерпало свого ресурсу, кудись потрібно подіти), проводити навчання кадрів тощо.

Більшу половину зауважень щодо сертифікації вдалося виконати

Щоб сподіватися на великі капіталовкладення з боку держави чи інвесторів, потрібно і самим показати зацікавленість у відновленні комунального летовища. Найперше – варто зробити мінімум, щоб наблизити повітряні ворота області до отримання сертифіката, бо в іншому випадку з нами ніхто не захоче розмовляти. Тут із потугами, але гроші на першочергові роботи вдалося вибити. Депутати проголосували за виділення з обласного бюджету 90 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації для ремонту покрівлі аеровокзалу, яка знаходиться в аварійному стані, та 948,7 тис. грн. – на реконструкцію огорожі (в тому числі 6 тис. грн. на проект її реконструкції).

Окрім того, як повідомив новий-старий директор комунального підприємства «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» Юрій Малецький, вдалося погасити заборгованість по заробітній платі працівникам. Нагадаємо, що станом на 1 січня 2016 року борг аеропорту перед співробітниками становив 3,5 млн. грн.

А ще внесено зміни до програми фінансової підтримки підприємств територіальних громад області, якими передбачено 75 тис. грн. для навчання персоналу аеропорту. Юрій Малецький нагадав, що для того, аби аеропорт отримав сертифікат на свою діяльність, персонал повинен бути дипломований і мати відповідні сертифікати для роботи.
За словами пана Малецького, з 46-ти пунктів-зауважень, які навесні залишила сертифікаційна комісія, для відновлення повноцінної роботи аеропорту в Тернополі вже вдалося виконати 25-ть.

Земля стала предметом суперечок та конфліктів

Паралельно з перепискою з державною владою та початком ремонтно-відновлювальних робіт відбувається виготовлення державного акта права власності на земельну ділянку під аеропортом, якого досі не було. У цьому питанні не все так гладко, як здається. Існують думки, що акт потрібно виготовляти один на всю земельну ділянку під летовищем, яка, за останніми даними, мала площу понад 164 гектари, а ще раніше – 169,85 га. За іншою версією, до якої схиляється керівництво області, з загальної площі вилучається три земельні ділянки, на які виготовляються акти на право власності. Зокрема, 5,75 га – ДП  «Універсал авіа», 2,52 га – землі загального користування (дороги), 2,62 га – для облаштування відкритої стоянки автомобілів.

– Будуть три ділянки з актом права власності на землю, іншого варіанту в нас немає. Адже якщо буде одна ділянка, то треба брати погодження меж повторно. І якщо зараз один сільський голова або якийсь сусід проти того, щоб аеропорт функціонував, бо в нього там, до прикладу, дача, тоді ми не зможемо взагалі виготовити будь-якого акта на землю і тому питання відновлення роботи аеропорту відтягнеться на довгі роки, – зауважив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Головний акцент сьогодні робиться на виготовленні державного акта права власності на земельну ділянку площею 153,99 га для обслуговування аеропорту. Щодо неї пророблено величезний обсяг робіт, зібрано купу документів, і коли здавалося, що процес на завершенні, виявилось, що хтось посягнув на землі аеропорту.

– У спільній власності територіальних громад Тернопільської області перебуває комунальне підприємство «Фірма «Тернопільавіаавтотранс». Обласною радою в 2016 році розпочато роботу з виготовлення правовстановлюючих документів на право постійного користування земельною ділянкою площею 153,99 га, на якій розміщене дане підприємство. У ході здійснення державної реєстрації з’ясувалося, що частина земельної ділянки вже включена до складу ділянки іншого підприємства та якій присвоєно кадастровий номер. Як нам стало відомо, це було зроблено за відсутності законних підстав та документів, – заявив Віктор Овчарук.

Враховуючи цей факт, голова Тернопільської ради Віктор Овчарук звернувся до Служби безпеки України, щоб та перевірила дотримання вимог земельного законодавства при здійсненні цієї державної реєстрації. Зауважимо, що мова йде про 20(!) гектарів землі. 

– Коли ми підійшли до реєстрації 153,99 га землі, виявилось, що багато років тому (орієнтовно у 2006-08 рр.) хтось зламав реєстраційні ключі та зареєстрував без імені та прізвища, без дати і рішення сесії облради 20 гектарів землі нашого комунального підприємства за ДП «Універсал авіа». Що робили керівники земельних управлінь, чому вони не били на сполох? Велике запитання до нинішнього керівника обласного Держгеокадастру Павла Боднара. Ми його кликали на всі наради, питали, щоб усе було за законом. Він, очевидно, знав про цю ділянку, але чомусь нам нічого не повідомив. Сподіваюся, силовики знайдуть осіб, які зламали систему, та притягнуть їх до відповідальності, в першу чергу спитають головних земельників області, які допустили подібне правопорушення, – заявив перший заступник голови обласної ради Василь Деревляний.

Зауважимо, що в документах, які обласна рада готує для отримання акта на право власності на земельну ділянку, керівництво «Універсал авіа» погодило межі на площу 153,99 га, поставивши підпис та печатку. Там, напевно, знали про існування «зайвих» 20 га землі, але розуміючи, що її вони отримали незаконно, вирішили не піднімати шуму. 

Зауважимо, що в 2014 році Кабмін виставив ДП «Універсал авіа» на приватизацію. Можливо, саме з цим пов’язано те, що у цього підприємства несподівано, без будь-яких погоджень і дозволів, з’явилося 20 га. Напевно, об’єкт готувався до дерибану! Нині ж обласна рада звернулася до Кабміну, щоб ті зняли підприємство-банкрут «Універсал авіа» з приватизації, а територію передали в обласну комунальну власність…

2,62 гектара –  під інвестугоду

Читачі можуть задати логічне запитання: а що це за ділянка 2,62 га під автостоянку і чому виготовляється окремий акт на право власності, невже хтось хоче її «відкусити» в громади?

– Щоб отримати сертифікат на експлуатацію аеропорту, окрім спорудження огорожі довкола летовища та ремонту даху аеровокзалу, потрібно здійснити ще цілий комплекс робіт. Найперше – треба асфальтобетоном замінити 400 кв. м злітно-посадкової смуги, де є вибоїни, потім почистити шви між плитами і залити їх спеціальним розчином, далі – помаркувати всю смугу. І насамкінець замінити 2 км руліжної доріжки, де нині є чимало дрібного каміння, яке може потрапити у двигун літака. Хтось говорить, що це дрібниця, але насправді, за попередніми розрахунками, на все потрібно від 6 до 8 млн. грн. У бюджеті таких грошей немає. Тому будемо звертатися до підприємців, щоб вони допомогли нам виконати ці роботи, взамін пропонуватимемо їм під інвестугоду землю, – зазначив пан Деревляний.

Василь Тимофійович усвідомлює, що особа чи особи, які вкладуть власні кошти в комунальний аеропорт, претендуватимуть на землю без конкурсу.

– Громаді потрібно, щоб аеропорт швидше отримав сертифікат і з нього почали літати повітряні судна. А якщо так, то необхідно йти на певні компроміси. І якщо людина чи група людей готові сьогодні піти назустріч громаді і вкласти наперед 6-8 млн. грн. у відновлення аеропорту, то, прошу вибачення, опісля не потрібно буде дорікати, чому цю землю віддали саме тим людям. При цьому можу всіх запевнити, що вартість землі не буде занижено. Більше того, в сесійному залі, щоб припинити всякі спекуляції, я сказав: якщо по землях аеропорту піде щось не так, залишу цю посаду, і я своє слово стримаю! – заявив високопосадовець облради.

За оптимістичними планами, обласна влада хотіла отримати сертифікат для тернопільського аеропорту до 1 вересня. Очевидно, у зв’язку з нововиявленими обставинами (накладення земельних ділянок), цих термінів дотриматись не вдасться. Але як тільки сертифікат буде на руках, заявив Василь Деревляний, через кілька днів у Тернополі сяде перший літак. А для більшої впевненості чиновник підкріпив свої слова інформацією, що два місяці тому були заявки від приватних компаній на посадку п’яти літаків у Тернополі лише за один день. Тоді їм довелося відмовити через відсутність відповідного сертифіката. Якщо ніхто не буде вставляти палки в колеса, зазначив пан Деревляний, подібної помилки більше не повториться і в Тернополі приземлятимуться літаки з завидною послідовністю, а не вряди-годи.

Віталій Попович

 

Цитата: «Коли будемо мати сертифікат, за кілька днів у Тернополі сяде літак…»

Василь Деревляний, перший заступник голови обласної ради


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше