У рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», здійснюваного Українською асоціацією районних та обласних рад спільно з Асоціацією міст України за сприяння обласної ради було проведено ряд практикумів на тему “Головні аспекти розробки інфраструктурних проектів у відповідності до формату аплікаційних вимог ДФРР” для керівників районних рад та «Запобігання корупційним діям в органах місцевого самоврядування».
Навчання проводили висококваліфіковані фахівці. Вивчивши проблеми, які виникають у регіонах при написанні проектів, організатори освітньої акції надали допомогу на місцях, у регіонах, підготували рекомендації, як обирати теми і напрямки при написанні проекту, розповіли про принципи підбору та структуру документів. Також під час занять розглянули ряд важливих та актуальних питань щодо обмеження використання службового становища, контролю витрат, обмеження та контроль щодо роботи близьких осіб, декларування майна, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру, конфлікту інтересів та роботи щодо запобігання корупції в органах місцевого самоврядування тощо. Особливо такі знання набувають актуальності ще й у зв’язку із впровадженням е-декларування. Адже посадові особи місцевого самоврядування входять у перелік чиновників, які повідомлятимуть про свої статки, використовуючи інтернет-ресурси.
«В умовах реалізації реформи децентралізації та подальшого розвитку територіальних громад, поглибленні демократичних процесів вкрай необхідно створювати комфортне середовище для проектної діяльності місцевих рад. Зокрема, понад 90 млн. грн. вже виділено державою на об’єкти, заявлені громадами, з Державного фонду регіонального розвитку. Загальний бюджет 169 мікропроектів програми «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в нашій області – 35,7 млн. грн. І це далеко не всі фонди, готові надати допомогу. Є чимало інших, які можуть сприяти місцевим громадам у розв’язанні тієї чи іншої проблеми. Необхідно лише навчитися обирати напрямок роботи та правильно готувати документи. Про чітке знання та дотримання законів щодо боротьби з корупцією і говорити не доводиться. Це не лише запорука успішної громади та особистого позиціонування керівника, а й гідного майбутнього краю. Вважаю, що таку просвітницьку діяльність необхідно проводити і в радах базового рівня. Обласна рада сприятиме цьому”, – запевнив голова обласної ради Віктор Овчарук.
Джерело: Тижневик "Номер один"