Найсвіжіше:
• Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку 
rss

На дороги до Почаївської лаври просять понад 400 мільйонів!


Опубліковано: 27 Серпня 2016р. о 14:00

Doroha Pochayiv 2Понад 400 млн. грн. просить «білий дім» Тернопільщини у вищого державного керівництва на реалізацію потужного інвестиційного проекту – покращення транспортного сполучення Свято-Успенської Почаївської лаври. Документ уже тривалий час перебуває на розгляді Міністерства економічного розвитку, однак висновку досі немає.

Проектом передбачається провести реконструкцію автомобільних доріг Р-26 (Острог – Кременець – Почаїв – Радивилів) та М-19 (Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече), яка суміщається з міжнародним транспортним коридором Е-85. Нещодавно голова ТОДА Степан Барна звернувся до інших дотичних міністерств з проханням підтримати державний інвестиційних проект.

– На території Тернопільської області знаходиться Свято-Успенська Почаївська лавра – комплекс, до складу якого входять 16 церков, резиденції архієпископа, дзвіниці, келії тощо. Щорічно лавру відвідують близько півтора млн. людей з усього світу, водночас транспортне сполучення з нею є вкрай незадовільним. Сьогодні на розгляді Міністерства економічного розвитку та торгівлі України перебуває інвестиційний проект «Покращення транспортного сполучення до Свято-Успенської Почаївської лаври Тернопільської області». Наслідком непроведення робіт з реконструкції даних ділянок автомобільних доріг буде знищення існуючого дорожнього одягу, неможливі забезпечення належного проїзду та зменшення кількості паломників до святині», – йдеться у листі-зверненні очільника Тернопільщини.

До слова, в області вже діє програма розвитку автодоріг у напрямку до духовних центрів Тернопільщини. Вона розрахована на 2015-2017 роки, її кошторис – 8 млн. грн. Дороги області закладено у 70-80-х роках минулого століття, покриття розраховане на 4-6, максимум 10 років експлуатації, а зважаючи на значно збільшену інтенсивність руху та тоннажність фур, дороги руйнуються ще швидше.   

У 2015 році дорога Р-26 (Острог –  Кременець – Почаїв – Радивилів) була відремонтована на відрізках 32-36 км та 105-111 км. Однак цього недостатньо. Втім, про наявність інвестиційного проекту, як з’ясувалось, у самому Почаєві нічого не знають. Ось що з цього приводу розповів мер міста Василь Бойко.

– Про те, що зараз у Міністерстві економіки та торгівлі перебуває на розгляді проект «Про покращення транспортного сполучення до Свято-Успенської Почаївської лаври», мені особисто не відомо. Це проект обласний, адже ці дороги, що ведуть до міста, не належать і не підпорядковуються нашій громаді. Нам не надавали жодної документації щодо такого плану проекту. Знаю, що відновлюється дорога з Тернополя до Дубна, яка буде проходити через м. Кременець, але до нас вона прямого відношення не має.
Основна дорога з Кременця на Почаїв ремонтувалася 5-6 років тому і зараз вона у хорошому стані аж до межі з Рівненською областю у напрямку до м. Радивилів.
Зі сторони Тернополя до Почаєва зроблено ямковий ремонт, хоча ця траса потребує капітального втручання, – каже мер.

– Чи виграє регіон від проведення такої потужної реконструкції, якщо її вдасться реалізувати?

 – Безперечно. Ідеальний стан доріг збільшує шанс міста стати розвинутим духовним і туристичним центром. Бо якщо є добра дорога, то сюди заїжджають і паломники, і туристи, залишають кошти, які йдуть на розвиток громади. В іншому випадку ніхто не захоче трястись по вибоїнах, руйнувати транспорт і час. Планується, що туристи, які їдуть у Буковель, зможуть спершу завітати у Почаїв, скоротивши шлях на 100 км, зекономивши пальне і не роблячи величезних об’їзних гаків через сусідні області.

– Чи виграє місто від напливу туристів і паломників? Чи це буде лише великий прибуток для лаври?

– Лавра і регіон тісно взаємопов’язані. Адже про Почаїв без лаври не чули б, як і лавра не може бути без Почаєва. І сказати, хто в цьому більше виграє, складно. Все тісно переплетено між собою і повинно так співіснувати. Ті ж паломники і туристи теж ходять по місту, купують продукти у людей, десь живуть тощо.

У проектах об’єднаних громад чимало коштів планується скерувати на ремонт доріг. Чи можна очікувати покращення якості саме місцевих доріг?

– Фінансування проектів громад ще не є надто значними. Особливо, якщо брати до уваги стан обласних і державних доріг, які ведуть до Почаєва. Тут ми безсилі щось вдіяти, адже на все потрібно кошти. На даний момент ми не можемо виділити грошей на дороги, які не підпорядковуються нашій громаді. Для цього необхідно, щоб вони перебували в комунальній власності громади або було укладено договори про співфінансування. Поки цього не зроблено.

Цьогоріч і так добре, що в міську казну поступає акцизний збір і його левову частину ми направляємо на ремонт доріг, що належать до нашої громади. А це дороги до сіл Старий Тараж і Комарин, куди на ремонт сумарно завезено близько 500 тонн щебеню. Таким чином вдалося покращити стан центральних доріг і можна вже спокійно, без вибоїн на шляху, дістатися до цих сіл. Також на вулиці міста вивозимо щебінь, щоб відремонтувати хоча б там, де критична ситуація. Вже провели ямковий ремонт вулиць Шевченка та Старотаразької, які ведуть до сіл громади. Хоча ми усвідомлюємо, що там треба проводити капітальний ремонт, та громада ще не має таких коштів.

– А яку суму треба виділити з місцевого бюджету на капремонт цих доріг?

– Якщо брати лише дорогу, що веде до с. Старий Тараж,  то потрібно близько 2 млн. грн., поки що маємо приблизні цифри, адже проект тільки у розробці, зараз у нього вносять корективи щодо його фінансування, щоб ми змогли реально вкластися в цей кошторис. Громади нам повірили, об’єдналися з нами, отож і сполучення з селами повинно бути на належному рівні. Під’їзні дороги – це головна проблема нашої громади!

Жителі Почаєва і навколишніх сіл теж зацікавлені у хороших під’їздах, бо від них залежить їх рівень життя та доходів. Жителька села Старий Тараж О. Сімора каже, що її родина живе зі свого господарства, городину і молочну продукцію возять на продаж у Почаїв.

– Зараз дорога хоч без вибоїн, а раніше було страшно їхати. Кошики з яйцями й банки з молоком доводилось міцно обіймати і тримати на руках, щоб не побились при «віражах». Та й ягоди втрясались у банках і відрах, втрачали свій товарний вигляд, стікали соком. Таку продукцію неохоче купують. Ті ж туристи шукають гарні й тверді ягоди, бо їм випадає далека дорога. З покращенням стану доріг вигоду маємо всі: і ми, і туристи, – резюмує пані Сімора.

Зоряна Гарасимів, Кароліна Демчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,

Перегляньте також:





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше