Уже до кінця серпня тернопільське летовище може отримати довгоочікуваний сертифікат. Це дасть змогу аеропорту прийняти перші рейси. Крім того, Державний реєстратор уже вніс відомості стосовно двох земельних ділянок. На черзі – ще одна. Тож уже найближчим часом облрада матиме новий документ на право власності землею.
У «війні» за тернопільське летовище уже є перші результати. Нещодавно Держреєстратор зареєстрував два пакети документів на ділянки, які знаходяться у межах аеропорту. Перший – на об’єкт площею майже 154 га. Інший – на 2,6 га для реалізації інвестпроекту. Наразі триває розслідування по ще одній ділянці площею 5,5 га, яка знаходиться під об’єктами ДП «Універсал-Авіа». Нещодавно депутати облради звернулися до Мінтрансу з проханням передати земельну ділянку, яка знаходиться у власності державного акціонерного товариства, Тернопільській обласній раді.
– Коли ми підійшли до реєстрації 153,99 га землі, виявилось, що багато років тому (орієнтовно у 2006-08 рр.) хтось зламав реєстраційні ключі та зареєстрував без імені та прізвища, без дати і рішення сесії облради 20 гектарів землі нашого комунального підприємства за ДП «Універсал-Авіа», – заявив голова облради Віктор Овчарук.
Враховуючи цей факт, голова Тернопільської ради звернувся до Служби безпеки України, щоб та перевірила дотримання вимог земельного законодавства при здійсненні цієї державної реєстрації. Варто врахувати, що в 2014 році Кабмін виставив ДП «Універсал-Авіа» на приватизацію. Можливо, саме з цим пов’язано те, що у цього підприємства несподівано без будь-яких погоджень і дозволів з’явилося 20 га.
– Загалом площа аеропорту становила майже 165 га. Зараз ми вийшли на ту ж саму ділянку: 154 га, 2,6 га та 5,5 га. Ще 2,2 га території вилучено під дороги, – зауважив Віктор Овчарук.
Крім того, тернопільське летовище включено у державну програму підтримки малих аеропортів. Цей проект обласна вдала довго тримала в таємниці. Нарешті Тернопіль став її учасником. Передбачено, що протягом наступних трьох років тернопільське летовище отримає на модернізацію близько 90 млн. грн. На перший транш – 50 млн. грн. – в області сподіваються вже до кінця року. Наступний – 30 млн. грн. А в 2018 році – ще 10 млн. За кошти державної програми планують розпочати будівництво нового терміналу.
– Центральний корпус аеропорту знаходиться далеко від злітної смуги. Тому ми ініціюємо будівництво меншого терміналу. Плануємо, що він знаходитиметься праворуч від центрального, ближче до смуги. Там безпосередньо обслуговуватимуть пасажирів: проводитиметься реєстрація, будуть зали очікування тощо. Старий термінал використовуватиму в якості адміністративної будівлі, а головне – як об’єкт інфраструктури для малої авіації, – каже голова обласної ради.
Наразі в аеропорту триває ремонт злітної смуги. У свій час внаслідок посадки літаків частина ділянки просіла, тому потребувала відновлення. Крім того, уже досягнуто домовленості між львівським та тернопільським керівництвом щодо надання нашому летовищу статусу запасного Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького. Це пов’язано з тим, що Львів приймає багато ранкових рейсів. А у цю пору доби там часто бувають густі тумани. Тому сусіди погодилися на пропозицію зробити Тернопіль запасним аеропортом. Як тільки летовище отримає сертифікат, львів’яни готові спрямувати до нас свої літаки.
– У Європі працює багато заробітчан з Тернопільської області. Значно більше людей стали їздити за кордон на відпочинок, тому, думаю, авіасполучення значно спростить їм життя. Допоможе зекономити час та кошти, адже досвід інших областей показує, що вартість авіаквитків у країни Європи прирівнюється до автобусних, – запевняє Віктор Овчарук.
Зоряна Гарасимів
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: аеропорт, гроші, тернопіль