Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відзначив 16-річчя. 22 серпня у Чорткові відбулося спільне свято працівників та підопічних обласного управління Фонду. Спортивні змагання, виступи творчих колективів, нагородження, а головне тепла та сімейна атмосфера – все це залишило неймовірні враження у пам’яті учасників дійства.
Свято відбулося у стінах Чортківського державного медичного коледжу. Цьогоріч воно пройшло під гаслом «16 років на допомогу людям».
– Шістнадцять років діяльності Фонду – це період, сповнений копіткої і щоденної праці, період прийняття відповідальних рішень, започаткування та реалізації нової сторінки в питаннях соціального захисту людей з обмеженими можливостями, – зазначив в.о. начальника управління Фонду від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань у Тернопільській області Федір Бортняк.
Для працівників Фонду допомога підопічним – не просто формальність. Спеціалісти знають кожну родину, яку спіткало таке горе. Тут намагаються всебічно допомогти потерпілим: забезпечити медичною допомогою, реабілітацією, санаторно-курортним відпочинком.
Крім того, за 7 місяців цього року Фонд виплатив понад 16 мільйонів гривень допомоги. Ще понад мільйон спрямовано на допомогу внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованих територій.
– Серед потерпілих, які перебувають на обліку у Фонді, є багато людей, сильних духом. Важкі травми не зламали їх і вони стали прикладом стійкості, сповнені енергії та ентузіазму. Ми намагаємось залучати таких людей до роботи з потерпілими, які самотужки не можуть вибратись із важкого психологічного стану. Їхні настанови допомагають зрозуміти іншим, що життя продовжується і навіть попри травми людина може почуватися повноцінною, – каже пан Бортняк.
Творчо спеціалісти Фонду підійшли до святкування 16-річчя. На урочистості запросили не тільки працівників структури з різних регіонів області, а й підопічних. Традиційно під час святкувань провели Всеукраїнську спартакіаду серед потерпілих на виробництві «Сила духу», в рамках якої відбулися змагання з дартсу. Багаторічним учасником змагань є інвалід трудового каліцтва ІІ-ї групи Богдан Комаринський: «Нині тут зібралися такі ж, як і я, – люди з активною життєвою позицією, які не склали руки, мовляв, я інвалід – і життя скінчилося. Тут є ті, хто служить гарним прикладом для наслідування усім людям з обмеженими можливостями. Тут більше двох десятків потерпілих на виробництві, які здатні не лише дати раду своїм проблемам, а й надихнути інших інвалідів, яких в області не одна тисяча».
Підтримати людей з обмеженими можливостями приїхав і народний депутат України Олег Барна. У сій час він також побував у подібній ситуації, тому знає про проблеми людей, які втратили здоров’я, не на словах. Нардеп пережив важку травму після ДТП, тому знає, як почуваються інші.
Найголовніше у таких подіях – це неформальне спілкування людей з обмеженими можливостями, зазначають організатори. Вони діляться досвідом, підтримують один одного, дають поради.
У змаганнях з дартсу в загальнокомандному заліку перше місце здобули спортсмени-аматори та працівники, які представляли відділення виконавчої дирекції Фонду в Бережанському районі, «срібло» виборола команда обласного управління виконавчої дирекції Фонду, а «бронзу » – колектив Фонду з Бучацького району. Всім потерпілим на виробництві, які прибули на свято, вручили подарунки, грамоти, призи. Також кращим працівникам структур виконавчої дирекції Фонду в області вручили грамоти та подяки.
Наприкінці свята його учасники стали свідками виступів талановитих місцевих виконавців. Співаки настільки зуміли «розворушити» публіку, що учасники свята всім залом підспівували артистам. А на завершення всі стоячи виконали гімн України.
Зоряна Гарасимів
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: спорт, тернопіль