Найсвіжіше:
• Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку 
rss

В області створять 14 нових структур з надання правової допомоги


Опубліковано: 6 Вересня 2016р. о 16:53

451ad783554f7f3691069742672d8c22_XL

Чотирнадцять бюро правової допомоги розпочнуть роботу вже з першого вересня. Вони сприятимуть активному поширенню правової інформації та забезпечать доступ до юридичних консультацій на рівні територіальних громад.

Районним юстиція знайшли альтернативу

У цілому система юстиції вже має досвід створення подібних структур. Зокрема, 1 січня 2013 року в кожній області запрацювали Центри надання правової допомоги у кримінальних процесах. Відбулося вісім конкурсів, за підсумками яких сформовано реєстр із 150 адвокатів, які мають право надавати таку правову допомогу та укладати з нами контракти.

З 1 липня 2015 року запрацювали 400  місцевих центрів правової допомоги. Три з  них  – на Тернопільщині: Тернопільський, Кременецький та Чортківський. Вони надають допомогу в адміністративних та цивільних справах. Протягом року до них звернулися близько 3,5 тис. осіб. З них 80% потребували саме первинної правової допомоги, тобто консультацій. І лише 20% – вторинної – адвокатської – допомоги.

– Це свідчить, що населення має невисокий рівень правової обізнаності. Тому шляхом реорганізації районних управлінь юстиції створено Бюро надання правової допомоги, – розповідає директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області Ірина Хондогій. –  Фактично вони є підрозділами місцевих центрів, а по суті представлятимуть інтереси кожної громади. Окрім консультування, працівники Бюро займатимуться правопросвітництвом. До того ж перед виборами «оживає» багато політичних партій, реєструватимуться нові громадські формування. Раніше їх реєстрацією займалося лише обласне управління. Тепер Бюро надаватиме консультації на місцях. Розкажуть, як правильно підготувати документи, формуватимуть пакети і самі скеровуватимуть в обласне управління. Крім того, проходитимуть бібліомости із сільськими радами і прийом громадян проходитиме в онлайн-режимі. Це дозволить людині зекономити час та кошти.

Діяльність Бюро буде спрямована на підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст, сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних суперечок і зменшенню навантаження на судову систему, попередженню злочинності, насамперед серед неповнолітніх. Буде сформовано мережу незалежних надавачів безоплатної правової допомоги, яка відповідатиме правовим потребам людей.

– Працівників відібрано на конкурсній основі. Вони не мають статусу державного службовця. І в більшості випадків не мали відношення до державної служби. У них інше мислення та пріоритети. Бюро правової допомоги створено для того, аби  налагодити комунікацію між жителями райцентрів, віддалених сіл та правозахисниками з центрів. А також забезпечити доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції. Держава надає людям можливість безоплатно скористатися правовою допомогою, якщо вони підпадають під визначену категорію. Крім того, населення отримає можливість знайомитися з найсвіжішою інформацією щодо законодавчих змін, – наголосив начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов.

Як показує досвід ЦНПД, найбільше звернень від громадян надходить зі сфери земельних відносин, сімейного права, кредитування, соціальної допомоги, в тому числі призначення субсидій.

На думку фахівців, робота Бюро зменшує ризик обмеження доступу до права і правосуддя найбільш соціально вразливих суспільних верств через запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільській місцевості та малих містах. Територіальні громади активніше залучатимуться до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування. Є сподівання, що рівень побутової корупції теж зменшиться. За своїм статусом БПД не є окремими новоствореними установами, не мають статусу юридичної особи, не мають адміністративного персоналу і не потребують додаткових витрат на адміністрування.

Повне ресурсне забезпечення Бюро здійснюється за рахунок економії в результаті ліквідації управлінь юстиції районного та міського рівнів. У складі структури – юристи- практики, які надають безкоштовні правові консультації, використовуючи при цьому єдину базу таких консультацій, яку вони формують і підтримують в актуальному стані («хмарна технологія» WikiLegalAdvice). У разі потреби ці юристи здійснюватимуть представництво в суді за окремими видами спорів для окремих вразливих категорій за рішенням місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги.

Перевіряли на людяність

Конкурс із відбору працівників Бюро був нетрадиційним. До складу конкурсної комісії входило 14 осіб. 70% з них – представники громадських організацій. Також представник з управління юстиції та Центру надання правової допомоги.

– Головним завданням конкурсу було виявлення людських цінностей. Раніше претенденти проходили тестовий відбір. Далі на людяність їх тестували представники громадськості. Адже до них звертатимуться різні громадяни, в тому числі зі складними життєвими обставинами. Також претенденти пройшли тест на стресостійкість. Більшість з набраних працівників – молодь. Серед них є навіть дві особи, які не мають повної юридичної освіти (бакалаври), але вони зарекомендували себе дуже добре і набрали найбільшу кількість балів.  Зараз вони вступили у магістратуру. Ці особи у двох районах призначені заступниками керівників Бюро, – каже Ірина Хондогій.

Як повідомила пані Хондогій, зарплата працівників Бюро складатиме близько 4000 гривень.

– У нас є райони, де фізично немає адвокатів або ж вони працюють лише у галузі кримінального права. Спеціалістів з адміністративного та цивільного права треба залучати з Тернополя. Це додаткові кошти. Ці юристи особисто братимуть участь у судових засіданнях, писатимуть процесуальні документи та представлятимуть інтереси у судах без додаткових коштів. Виключно за свою зарплатню, в межах своїх повноважень, – зауважила керівник Центру.

Бюро сформовані за рахунок коштів, які були виділені на районні управління юстиції. Жодних додаткових надходжень не було. Після ліквідації районних управлінь усе майно перейшло у власність новостворених Бюро, що дозволило зекономити кошти.

У кожному Бюро працюватиме дві-три особи. Графік роботи – з 9 до 18 години без обідньої перерви.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше