Навіть в умовах військових дій на сході України та загальнодержавної кризи, що виникла внаслідок цього, нові керманичі районних адміністрацій Тернопільщини успішно беруться за вирішення застарілих проблем. Менш як півтора року тому розпорядженням Президента України на посаду голови Збаразької РДА було призначено Анатолія Качку. За цей невеликий період команді нового очільника району вдалося зробити більше, ніж його попередникам за років п’ять. Тож сьогодні ближче знайомимося з тим, як живе Збаражчина, чим зумовлені перетворення в районі і які проблеми ще потребують вирішення.
У 2015-му Збараж отримав очисні споруди
— Головним досягненням своєї команди вважаю вирішення серйозної проблеми, що десятиліттями тяжіла над нашим райцентром, — розповідає Анатолій Качка. — У 2015-му Збараж нарешті отримав сучасні очисні споруди, на будівництво яких нам вдалося залучити кошти з Державного фонду регіонального розвитку. Разом з коштами з районного бюджету загальна вартість робіт склала понад 16 мільйонів гривень.
Розробили далекоглядну стратегію розвитку району
— 2015-ий був більше націлений на формування команди РДА та розробку далекоглядної стратегії розвитку району. У пріоритеті для нас – залучення іноземних інвестицій для відновлення промисловості, наповнення районного бюджету діючими підприємцями та виробниками. Для мене також дуже важливо, щоб бізнесмени були чесними з громадою району і в повному обсязі платили за оренду землі та приміщень.
“Бізнесмени мають бути чесними з громадою району і в повному обсязі платити за оренду землі та приміщень, якими користуються”
Збаразький цукрозавод додав до бюджету громад 1,240 млн. грн.
— Наша робота в плані прозорості бізнесу вже дає плоди. Так ми узгодили розмір платні за оренду землі Збаразьким цукрозаводом і завдяки цьому в 2016 році Залужанська та Базаринецька громади отримають до сільських бюджетів 1 мільйон 240 тисяч гривень. До цього керівництво цукрозаводу роками ігнорувало заклики місцевої влади і вперто не хотіло укладати угоду оренди. Моя принципова позиція щодо сплати податків бізнесом та аграріями спричинила низку замовних статей у ЗМІ, але це не змусить мене відступити. З громадою, на землі якої працює завод і отримує прибутки, бізнесмени мають бути чесними.
З початку цього року і до серпня плідно працювала спеціальна моніторингова комісія, яка перевіряла законність використання земель у районі. Зокрема, було здійснено виїзди у Романовоселівську, Зарудянську, Раковецьку, Кобильську, Гніздичненську, Новиківську, Шилівську, Красносільську та Колодненську сільські ради. Комісія виявила недоліки, склала акти та направила землекористувачам, щоб вони привели документи у відповідність до чинного законодавства та оформили відповідні договори оренди в першу чергу під господарськими дворами. У цих процесах дуже важлива співпраця з керівництвом місцевих громад, адже вони найперше зацікавлені у наповненні своїх бюджетів.
Допомога учасникам АТО
— Ми завжди йдемо назустріч нашим героям, захисникам Вітчизни. Намагаємось допомагати у вирішенні будь-яких проблем і тим, хто нині в зоні АТО, та їхнім сім’ям, і тим, хто повернувся з передової. Допомагаємо воїнам із працевлаштуванням перед мобілізацією, аби фінансове становище їхніх сімей за тимчасової відсутності годувальника не те що не погіршилось, а навпаки – покращилось. Сприяємо у пошуках роботи тим, хто повернувся з зони АТО.
“Засідання ради підтримки учасників АТО при РДА відбувається щовівторка”
Задля ефективного надання допомоги військовослужбовцям та їхнім родинам створено раду підтримки учасників АТО. На її засіданнях, що відбуваються щовівторка, розглядаємо заяви учасників АТО щодо надання одноразової грошової допомоги, вирішуємо проблеми щодо виділення земельних ділянок, отримання статусу учасників АТО, працевлаштування, надання матеріальної, юридичної, психологічної допомоги, реабілітації поранених, вшанування пам’яті загиблих воїнів.
Збараж вийшов на єврорівень співробітництва
Важливого значення також надаємо співпраці з колегами із країн Євросоюзу. Зокрема, підписано двосторонню угоду між Збаразькою районною державною адміністрацією та адміністрацією Пагегяйського самоуправління Тауразького повіту Литовської Республіки про торговельно-економічне та культурне співробітництво. Враховуючи взаємну зацікавленість у поглибленні, зміцненні та розширенні економічного й культурного співробітництва, ми домовилися про співпрацю в галузях промисловості, будівництва, сільського господарства, енергоефективності, енергозбереження, використання відновлювальних джерел енергії, транспорту, торгівлі, освіти, охорони здоров’я, культури і мистецтв, туризму і спорту.
“Влада литовського міста Пагегяй взяла на себе зобов’язання включати наш регіон у європейські грантові програми і допомагати залучати інвестиції в економіку району”
Нещодавно ми обговорили деталі угоди із владою міста Пагегяй. Литовці взяли на себе зобов’язання включати наш регіон у європейські грантові програми і допомагати залучати інвестиції в нашу економіку. Основи співпраці з Литвою, зокрема з Тауразьким повітом, були закладені під час Міжнародного економічного форуму у травні цього року в Тернополі.
ВІЗИТКА
Анатолій Качка, 47 років, народився у с. Новики, Збаразького району. Має дві вищі освіти — педагогічну та економічну. Пройшов майже 30-річний трудовий шлях від слюсаря та водія у Збаразькому АТП до топ-менеджера регіональних відділень кількох всеукраїнських комерційних структур та торгових мереж. У квітні 2015-го указом Президента призначений головою Збаразької РДА. В основі своєї роботи вбачає створення в районі прозорих та чесних умов для ведення бізнесу і співпраці підприємців з місцевою владою на користь громади. За невеликий проміжок часу зарекомендував себе як вмілий управлінець, який не боїться братися за вирішення застарілих проблем і впевнено долає труднощі.
Джерело: Тижневик "Номер один"