На голосистих бабусь, що нав’язливо зустрічають молодят під тернопільським ДРАЦСом, можна направити поліцію. Так вважають чиновники міськради. Нагадаємо, тернопляни вже неодноразово бідкались, що музичні заробітчанки не дають людям спокійно насолодитися святковим моментом розпису, адже при виході з ДРАЦСу бабусі вимагають гроші за музичний акомпанемент, який вони влаштовують добровільно-примусово. Проблема дійшла до точки кипіння і тернополяни навіть зареєстрували петицію, в якій просили міську владу вплинути на нахабних жіночок.
– У дні реєстрації актів цивільного стану під дверима ДРАЦСу чергують бабусі, які своїм нав’язливим співом псують, мабуть, найщасливіший день у житті молодої пари, на прохання батьків наречених вони не реагують, а лише гроші можуть їх втихомирити. Також і цигани, які чергують під тими ж стінами й оточують наречену зі словами “нєвєста, дай дєнюжку, а то прокляну”, не дають проходу молодій парі! І от Вам перші привітання з весіллям! Пропоную поставити патруль перед входом у вищевказаний орган і відганяти таких осіб для уникнення повторення цих прикрих ситуацій. Такому нелегальному бізнесу не має бути місця у Тернополі!, – йдеться у петиції Вікторії Бриль.
Петиція набрала майже 350 підписів із трьохсот, які необхідні, щоб чиновники звернули на неї увагу та відреагували на проблему. У міськраді відповіли, що спів бабусь – це ніщо інше, як дрібне хуліганство. Вплинути на жіночок чиновники самостійно не можуть, тому радять викликати до них наряд поліції.
– Повідомляємо, що за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, передбачено адміністративну відповідальність згідно зі ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У відповідності до ст.255 КУпАП оформляти протоколи про адміністративні правопорушення за вказаною статтею уповноважені посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції). Враховуючи вищенаведене, направлено звернення в Тернопільський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області та управління патрульної поліції в м. Тернополі для вжиття заходів реагування згідно з чинним законодавством,- відповіли чиновники міськради Тернополя.
Тож молодятам, які стали свідками небажаного музичного супроводу у, мабуть, найщасливіший день, потрібно виконати ще й суспільно-важливу місію – викликати поліцію. Кілька протоколів, і хто знає, можливо, бабусі самі відмовляться від таких не дуже порядних заробітків.
Тетяна Колеснік
Джерело: Тижневик "Номер один"