У новому відремонтованому інфекційному відділенні не вистачить ліжок для обслуговування дитячого населення. Такого висновку дійшло керівництво області. Тому маленькі пацієнти й надалі отримуватимуть допомогу в дитячій інфекційній лікарні. Їх не переводитимуть у дорослу «інфекцію», як планувалося.
Нагадаємо, у Тернополі досі триває реконструкція інфекційної лікарні, що у центрі міста. Другий рік тут ведуться роботи з відновлення та перепланування будівлі. Реконструкція проводилась у кілька етапів. Спершу – верхні поверхи. Згодом – нижні та зовнішні роботи. Загалом вартість становить 9,6 млн. грн. Роботи проводились на умовах співфінансування, тому після їх завершення лікарня обслуговуватиме як жителів міста, так і області.
У цілому відділення розраховане на 60 ліжок. Планувалося, що 55 з них буде для дорослих. Решта – для дітей. Зважаючи, що після реконструкції умови перебування хворих у лікарні значно покращаться, сюди планували перевести пацієнтів з дитячої інфекційної лікарні. Тобто у відновленому відділенні мали надавати допомогу і дорослим, і дітям. Утім вже на завершальному етапі реконструкції головний лікар лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський заявив, що у медичному середовищі виникла дискусія, чи вистачить ліжкового фонду для забезпечення потреб жителів області. Розглядалися варіанти збільшення кількості ліжок на відремонтованих площах.
– Якщо дотепер у нас були палати на 4-6 ліжок, то після реконструкції, відповідно до проекту, мають бути одномісні, двомісні та кілька тримісних палат. Думаю, абсолютно реально буде зробити із двомісних тримісні палати. Площі для цього достатньо, – заявив під час чергового обстеження об’єкта головний лікар.
Однак проблему дефіциту інфекційних ліжкомісць в області вирішили по-іншому. За словами голови облради Віктора Овчарука, дитяче населення й далі обслуговуватимуть у дитячій лікарні на вул. Сахарова.
– У даний час ліжок в інфекційній лікарні вистачає. Однак ми не можемо гарантувати, що так буде і в період епідемій. Інфекційні захворювання мають свою специфіку. Вони поширюються швидко. Одночасно може захворіти велика кількість людей і нам необхідно буде забезпечити їх медичною допомогою. Тож потрібен резерв, – каже Віктор Овчарук.
Більше того, взаостанні роки в області збільшився ризик виникнення епідемій. Це пов’язано з відсутністю вакцин. Більшість дитячого населення не захищена від інфекційних хвороб, тому область від масових захворювань не застрахована. Голова облради, який за спеціальністю теж медик, наводить приклад сезонної епідемії грипу та ГРВІ, під час якої кількість хворих зростає в рази. Аби не виникало проблем із розміщенням пацієнтів, в області прийняли рішення не об’єднувати дитяче та доросле населення.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: інфекційна лікарня, діти, Овчарук, ремонт, Чайківський