Між рятувальниками з Тернопільщини та їх польськими колегами віддавна триває ділове партнерство й дружні стосунки. Яскравим прикладом такої співпраці є нещодавній візит в Республіку Польща співробітників психологічної служби та лікарсько-експертної комісії Управління ДСНС України у Тернопільській області.
Українська делегація, побувала там в період з 1 по 9 жовтня 2016 року, на запрошення Воєводської Комендатури Державної Пожежної охорони в Катовіцах.
В рамках поїздки відбулась зустріч з фахівцями психологічної служби Шльонського воєводства. Психологи обох країн обмінялись досвідом в контексті реалізації навчальних програм для пожежно-рятувальних служб Польщі та Україні.
Представники української делегації були учасниками навчальних тренінгів професійного спрямування та приймали участь у конференції, організованій на базі Центру психічного здоров’я Центрального шпиталю Міністерства внутрішніх справ та Адміністрації у Варшаві, де брали участь в обговоренні питань профілактики стресу в співробітників екстрених служб.
Українські психологи та медики також побували в Головній Школі Пожежної Служби у Варшаві, де ознайомились з правилами прийому абітурієнтів на навчання до польських вишів та розповіли про роботу, спрямовану на адаптацію курсантів та молодих працівників до навчальної та службової діяльності в вищих навчальних закладах та підрозділах ДСНС України.
Цікавою та плідною стала зустріч з головним спеціалістом з питань координації психологічної допомоги в Державній Пожежній Охороні Республіки Польща Цезарієм Добродзєєм, який ознайомив українських фахівців з системою психологічної допомоги в пожежно-рятувальних підрозділах Республіки Польща, специфікою роботи та основними напрямками діяльності. В свою чергу, наші фахівці розповіли польським колегам про роботу психологічної служби у системі ДСНС України та поділились власним досвідом в питаннях організації психологічної підготовки рятувальників перед виїздом у зону АТО. Цікавими для приймаючої сторони виявились й продемонстровані українським психологами техніки з підвищення стресостійкості, саморегуляції психоемоційного стану, що орієнтовані на встановлення контролю за власним тілом і його усвідомленням.
На завершенню візиту учасники української делегації висловили щиру вдячність друзям з Республіки Польща за новий досвід та виразили впевненість, що дружба між психологами та медиками пожежно-рятувальної служби двох братніх народів буде з кожним роком лише зміцнюватись.
Джерело: Тижневик "Номер один"