Найсвіжіше:
• На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень
rss

Кар’єри області об’єднають під одним КП


Опубліковано: 19 Жовтня 2016р. о 17:30

Тернопільська обласна рада планує серйозно підійти до питання легалізації роботи кар’єрів. Мова йде лише про невеликі родовища піску, каменю, гальки тощо. Керівництво області просить вищі державні органи передати родовища на баланс органу місцевого самоврядування. Далі їх роботу контролюватиме спеціалізоване комунальне підприємство.

Ідею створення комунального підприємства, яке б займалося питанням надрокористування, керівництво області виношує давно. Однак досі не було механізму її реалізації. Нещодавно голова обласної ради Віктор Овчарук повернувся з Трускавця, де разом з представниками Державної служби геології та надр України обговорив можливість передачі невеликих родовищ в обласне підпорядкування. 

Наразі всі кар’єри області є власністю держави, а Державна служба геології та надр здійснює контроль за їх використанням та надає дозвіл на розробку кар’єрів. Отримати відповідний дозвіл – це непроста, тривала та дорога процедура. Тому багато підприємств працюють у підпіллі, без жодних дозволів та погоджень. Через це страждає не тільки бюджет, який не отримує надходження, а й довкілля, адже добувачі не беруть на себе жодних зобов’язань.

 – У Трускавці відбулася нарада за участю керівників усіх регіонів, а також фахівців Державної служби геології. Одне з питань, яке розглядалося на зустрічі, – розділення корисних копалин на дві категорії – державного та регіонального значення, – розповів Віктор Овчарук. – Якщо ми говоримо про процес децентралізації і про те, що землі мають бути передані територіальним громадам, то аналогічною є ситуація і з корисними копалинами. Зрозуміло, що більш значимі родовища, наприклад, золота, бурштину, нафти та газу, повинні залишитися у державній власності. А такі копалини, як пісок та камінь, на мою думку, слід передати в обласне підпорядкування.

Аби систематизувати роботу кар’єрів, в області планують створити спеціалізоване комунальне підприємство, за яким закріплять усі невеликі родовища.

– На сьогодні обласна рада не має жодного впливу на ситуацію у сфері  надрокористування. Ми позбавлені функцій контролю, – каже Віктор Овчарук. – Єдине, що можемо зробити, – це звертатися в центральний офіс у Києві. Вже там приймають рішення про призначення перевірки, формують комісію, до складу якої можуть бути включені наші представники. Ми знаємо, що в області є багато випадків нелегального видобутку корисних копалин. Якби це все вдалося легалізувати, область отримала б значний ресурс.

Наразі в обласній раді не можуть сказати, скільки саме родовищ готові об’єднати під одним КП. Спершу потрібно провести їх інвентаризацію.

– Питання навіть не в тому, щоб взяти кар’єри на баланс. Проблема в тому, що після розроблення родовища ніхто не проводить рекультивації, тобто не усуває негативних наслідків своєї роботи, – зазначає голова облради. – Це негативно впливає на навколишнє середовище. Внаслідок неправильного розроблення кар’єрів можливі зсуви. А ще область гостро відчуває дефіцит води. Однією з причин такого явища є утворення ровів. Якщо кар’єри розробляються незаконно, то змусити їх розробників усунути наслідки не можливо. Ця робота має проводитись збалансовано та відповідно до вимог.

В облраді зазначають, що не можна хаотично розробляти копалини. Потрібно отримати висновок експертів та дозвіл компетентних органів. Інакше це завдасть шкоди довкіллю.

Подібну практику вже впровадили на Волині. Наскільки ефективною є робота цього комунального підприємства, зараз вивчають наші спеціалісти. Наразі в обласній раді немає єдиного бачення роботи КП. Тут розглядають кілька напрямків його роботи. Зокрема, самостійна розробка кар’єрів та реалізації сировини.

– Я бачу це так: наше комунальне підприємство бере невелике родовище і, відповідно до замовлення, видобуває копалини. Таким чином ми легалізуємо не тільки процес надрокористування, а й реалізації сировини, – каже голова облради.

Зважаючи, наскільки прибутковою зараз є галузь надрокористування, новостворене КП має всі шанси стати одним з найуспішніших. Головне, аби його робота була відкритою та прозорою.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше