Найсвіжіше:
• Помер студент тернопільського університету • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 26 листопада • Пішов із життя не від кулі на полі бою, а від недуги – на лікарняному ліжку: помер воїн з Тернопільщини • У Тернополі п’яний водій ВАЗа зіткнувся з автобусом (+фото) • На Козівщині сталася ще одна аварія з потерпілим • На Запоріжжі загинув командир ракетно-зенітного відділення з Тернопільщини • Півтора роки вважався безвісти зниклим: на Харківщині загинув тернополянин • На Тернопільщині поліцейські вилучили заборонені речовини у жителя Вінницької області • Вандалом, який пошкодив 17 храмів у Тернополі, виявився 44-річний мешканець обласного центру • На Тернопільщині побудують завод харчових напівфабрикатів • Закарпатець у Почаєві вбив матір своєї шестимісячної доньки • Як працює популярний портал Profilerr: основні «фішки» • У ДТП на Козівщині загинув водій іномарки • У столичній лікарні Охматдит померла дівчинка з Тернопільщини • П’яний водій з Кременеччини намагався відкупитися від поліцейських • Дорога додому довжиною у 2 роки і 7 місяців: на Харківщині загинув “холодноярівець” з Тернопільщини • У Тернополі на одній з підстаніцій сталася аварія: частина міста знеструмлена • Тернопіль попрощався із загиблим на Донеччині письменником  • Конфлікт довкола будівлі колишньої Тернопільської телерадіокомпанії: погляд ветеранів • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 25 листопада • Тернопільська футзальна ліга: хет-трики Довгуня і Шкварла та два автоголи в одному матчі і на одній хвилині • У Курській області загинув десантник з Тернопільщини • На Тернопільщині відкрили виставку робіт загиблого воїна, художника-декоратора Володимира Чорного • У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини
rss

У Києві торгуються за сертифікат для тернопільського аеропорту


Опубліковано: 21 Жовтня 2016р. о 15:29

dsc_8360

Приліт Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана на Тернопільщину може пришвидшити отримання сертифіката для експлуатації тернопільського аеропорту.

Незабаром борт із другою особою країни має приземлитися в тернопільському аеропорту. Оскільки в комунального підприємства «Тернопільавіаавтотранс», яке обслуговує місцевий аеропорт, на початку року закінчився строк дії попереднього сертифіката, а нового ще не отримано, то відповідні служби з Кабміну просять Міністерство інфраструктури України видати одноразове право на приземлення літака у Тернополі. Цією ситуацією вирішило скористатися керівництво нашої області. Для чого видавати тимчасовий дозвіл на одного, нехай і особу високого державного рангу, подумали в тернопільському «білому домі», коли можна отримати постійний і на три роки забути, що таке сертифікат, тим самим прокласти шлях для функціонування аеропорту, який би служив громаді області.

Але виявилось, що чимало осіб не зацікавлені у відновленні тернопільського летовища. Як стало відомо «Номер один», Державна авіаційна служба України, не без участі  деяких урядовців та тернопільських нардепів, почала гальмувати процес видачі сертифіката. Саме по цій причині з ініціативи першого заступника голови Тернопільської обласної ради Василя Деревляного було підготовлено листа у комітет Верховної Ради України з питань транспорту щодо сприяння у вирішенні питання отримання тернопільським аеропортом сертифіката.

– 6 жовтня членами комітету було підтримано дане прохання і під стенограму зобов’язано Міністра інфраструктури України видати сертифікат нашому аеропорту, – зазначив Василь Деревляний. – Голова комітету Ярослав Дубневич зайняв у цьому питанні тверду позицію і дотримав своїх слів, сказаних під час виїзного засідання комітету в Тернополі, що він й його колеги допоможуть тернопільському аеропорту, якщо на місцях будуть зроблені вагомі кроки в напрямку відновлення повітряних воріт області. Обласною радою, яка є власником КП «Тернопільавіаавтотранс», ведеться цілеспрямована робота на відновлення функціонування аеропорту «Тернопіль», з бюджету та за кошти меценатів уже зроблено той мінімально необхідний комплекс робіт, який дозволяє нашому підприємству отримати сертифікат з авіаційної безпеки та сертифікат на «Аеропорт «Тернопіль». Дуже сподіваюся, що їх отримання – це справа найближчого часу, і ніхто нам не завадить зупинити цей процес.

Нагадаємо, сертифікаційною перевіркою, проведеною 25-26 травня 2016 року Державною авіаційною службою, було виявлено чимало недоліків у тернопільському аеропорту, більшість з яких на сьогодні усунуто.

– Із 46 зауважень, зроблених Державіаслужбою, виконано 40. Зокрема, проведено ремонт штучних покриттів аеродромної злітно-посадкової смуги, а також її маркування. Здійснено ряд сертифікаційних заходів із підготовки техніки до осінньо-зимового періоду. Що стосується реконструкції периметрової огорожі території аеропорту та ремонту даху аеровокзалу, то станом на сьогодні розроблено проектно-кошторисні документації на ці роботи та рішенням обласної ради частково виділено кошти на їх проведення (повна вартість кожного з об’єктів становить близько 1,8 млн. грн.), – відзначив директор КП «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» Юрій Малецький.

Крім того, керівництво летовища домовилось з адміністрацією бориспільського аеропорту про надання на безоплатній основі транспортних засобів для проведення ремонту та обслуговування летовища.

Також виділено кошти в сумі 75 тис. грн. і для навчання персоналу.

– З чотирьох типів навчань, два – вже проведено: у Києві – для аварійно-рятувально-пошукової служби, у Чернівцях – для інспекторів з догляду пасажирів. На наступний тиждень планується 10 чоловік відправити на первинні курси воєнізованої охорони, після чого вісім чоловік пройде навчання з авіаційної безпеки, – зауважив директор тернопільського аеропорту.

Між тим, підходить до завершення отримання документів на землю під аеропортом. – Зараз відбуваються судові засідання з кримінального провадження щодо права власності на частину території аеропорту, яка не відомо за яких умов була передана одному з державних підприємств. Сподіваюся, громадськість дізнається, хто «крутив» тією землею. При цьому можу всіх запевнити, що жоден міліметр землі аеропорту не відійде у приватні руки, – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

А тим часом обласна рада визначила, що робити з величезними боргами (близько 5 млн. грн.) свого авіаційного підприємства. Його запускають у так звану санацію, що дозволить не нараховувати пені й інших штрафних санкцій Пенсійним фондом та податковою службою. Як повідомив голова обласної ради Віктор Овчарук, в обласному бюджеті немає коштів, аби одразу погасити всю заборгованість. Це надто велика сума. Інше питання – чи доцільно надавати всі кошти на погашення боргу в час, коли є значно важливіші завдання, які можуть відкрити перед летовищем нові перспективи.

– Депутати підтримали проект рішення про санацію боргу аеропорту, що передбачає призупинення нарахування пені. Суму заборгованості буде поділено на кілька частин, яку обласна рада зобов’язується сплатити до визначеного терміну, – наголосив Віктор Овчарук.

Поки тернопільський аеропорт знаходиться в так званій санації, в обласній раді сподіваються і на кошти його боржника. Нагадаємо, понад 10 років тому цілісний майновий комплекс КП “Тернопільавіаавтотранс” (злітна смуга, рухоме і нерухоме майно) був проданий на аукціоні за 32 мільйони гривень приватному підприємству “СЦ-Сервіс-Центр-Стрий” (м. Стрий, Львівська обл.). Власником цього підприємства є громадянин Австрії Крістіан Чернер. Однак очікуваних коштів від продажу аеропорту від австрійського підданого не поступило, а справа зайшла у тривалі судові спори.

Після неодноразових судових розглядів, включаючи Верховний Суд України, було вирішено питання про розірвання в судовому порядку договору купівлі-продажу тернопільського аеропорту. Починаючи з жовтня 2007 року, на виконанні Державної виконавчої служби області перебуває наказ господарського суду Тернопільської області у справі про стягнення з боржника – ПП «СЦ-Сервіс-Центр Стрий» на користь Тернопільської обласної ради грошових коштів на суму 5 401 036 грн. Станом на сьогоднішній день за виконавчим документом боржником сплачено лише 1 676 026,10 грн., а підлягає сплаті ще 3 725 009,90 грн.

– Таким чином, рішення Господарського суду Тернопільської області у вказаній справі залишається невиконаним через різного роду зволікання та намагання боржника у процесуальний спосіб затягнути виконання судового рішення шляхом звернення до апеляційних і касаційних судових інстанцій. Одним з останніх проявів такої «законослухняності» боржника є його дві процесуальні заяви до Господарського суду Тернопільської області про перегляд раніше ухвалених рішень цього суду за нібито «нововиявленими обставинами». Оскільки наведені у вказаних заявах доводи є надуманими, то ухвалами Господарського суду обидві заяви залишено без задоволення. Продовжуючи тривале зволікання, ПП «СЦ-Сервіс-Центр Стрий» оскаржило обидві ухвали Господарського суду до Львівського Апеляційного господарського суду. У вересні та на початку жовтня 2016 року відбулися перегляди справ в апеляційному порядку за участю уповноваженого представника юридичної служби виконавчого апарату обласної ради і в обох випадках постановами апеляційного господарського суду подані скарги залишено без задоволення, а ухвали Господарського суду Тернопільської області залишено без змін, – розповіли в юридичній службі обласної ради.

Зауважимо, керівництво області працює одразу в кількох напрямках, щоб домогтися відкриття регулярних рейсів з Тернополя. Це, на його думку, в першу чергу вплине на інвестиційну привабливість області, тому що сьогодні без аеропорту залучити інвестиції проблематично. Бізнесу потрібен комфорт і швидкість. Запрацює летовище – одразу з’явиться інвестор. Дай Боже, щоб ці потуги таки стали реальністю і, крім гучних заяв високопосадовців, тернопільський аеропорт таки почав приймати літаки. 

Віталій Попович


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,





Новини
25 Листопада
24 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше