Перший в цьогорічному сезоні осінній ярмарок відбувся в Тернопільській області. Свої товари мали можливість представити понад 170 виробників – в основному це невеликі фермерські господарства та одноосібні виробники. Як повідомили в департаменті агропромислового розвитку ОДА, за день вдалося реалізувати продукції на суму понад 7 млн грн.
Традиційно ярмарки на Тернопільщині відбуваються чотири рази на рік, відповідно до сезону. Для покупців це можливість придбати товари за цінами нижчими, ніж у роздрібній мережі.
Водночас сільськогосподарський ярмарок дає можливість виробнику та покупцю стати ближчими однин до одного. А від цього і до якості продукції з’являється більша довіра – адже дрібний виробник практично персонально несе за це відповідальність. Для економіки ж краю, ярмарки продукції власного виробництва – це кошти, які лишаються в області та сприяють наповненню місцевих бюджетів; це стабільні робочі місця і належні умови для самозайнятості населення; це, зрештою, імідж Тернопільщини – можливість ще раз переконатися, що наша продукція якісна та конкуретноспроможна.
За словами голови Тернопільської ОДА Степана Барни, в нинішніх економічних умовах важливо максимально підтримувати місцевого виробника, купуючи товари, що вироблені на Тернопільщині.
«Кожного року на ринку Тернопілля з’являються нові види продукції – це означає, що ми рухаємося вперед. Це підтверджує, що фермери та невеличкі господарства в нашій області мають комфортні умови для своєї діяльності. Вони намагаються запропонувати продукцію високою якості, що, маю надію, буде оцінено і споживачами», – зазначає Степан Барна.
Як відзначають у департаменті агропромислового розвитку обласної адміністрації, у порівнянні з минулими роками збільшується кількість учасників ярмарку, які представляють продукцію переробки – що свідчить про перспективи Тернопільщині в даному напрямку.
Наступний ярмарок на Тернопільщині відбудеться ближче до новорічних та різдвяних свят. Важливо зазначити, що для тих, хто бажає представити свою продукцію – участь безкоштовна (тобто платити за торгове місце не потрібно). Бажаючим взяти участь слід звернутися до підрозділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій.
Джерело: Тижневик "Номер один"