Понад 100 автомобілів швидкої медичної допомоги, що прибувають виклики до жителів Тернопільської області, вже найближчим часом зможуть координувати між собою роботу й одночасно приймати дієві рішення стосовно порятунку людського життя.
Великий масштаб залучення транспортних засобів медичної допомоги потребує відповідного контролю, тож буде впроваджений механізм, який дасть змогу контролювати етапи їхнього пересування по всій Тернопільщині. Про це наголошує голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.
«В установі третинного рівня надання медичних послуг «Центр медичної допомоги та катастроф» за лічені хвилини вирішується доля людини, яка за станом здоров’я потрапила у складні життєві обставини. Наше завдання — зробити цей час максимально коротким. Саме тому ми розробили стратегію інформування та забезпечення єдиного зв’язку, комунікації між диспетчерами й Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Тернопільській області. 120 транспортних засобів, що забезпечують невідкладну допомогу жителям Тернопільщини, працюватимуть значно ефективніше: координуватимуть між собою роботу й одночасно прийматимуть дієві рішення», — зазначає очільник області.
Реалізація даного проекту перш за все дасть можливість врятувати багато людських життів й вартуватиме 7 мільйонів 600 тис грн з державного та місцевого бюджетів, зазначає Степан Барна. Загалом лише у Тернополі й Тернопільському районі щодня відбувається близько 250 викликів. По області ця кількість становить понад 500.
«Найважливіше, що завдяки даному проекту в середньому ми зможемо зекономити близько мільйона гривень у рік лише на паливно-мастильних матеріалах. Всі зекономлені кошти вкладемо у медикаменти, адже питання забезпечення ліками транспорту швидкої допомоги — завжди на часі. На даний момент Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Тернопільській області повністю та стовідсотково забезпечений усіма необхідними лікарськими засобами», — зазначає голова Тернопільської ОДА.
Джерело: Тижневик "Номер один"