Домогосподарствам Тернополя мали б повернути в середньому по півтисячі гривень за ненадані минулого опалювального сезону послуги з теплопостачання. Але тепловики вирішили не віддавати переплачені людьми кошти. Голова Тернопільської міської громадської організації «Асоціація споживачів житлово-комунальних послуг» Петро Ландяк разом з фахівцями-однодумцями вирішили виправити дану несправедливість. Однак виявилося, що побороти систему в Файному місті не можливо.
Асоціація подала до суду на комунальне підприємство теплових мереж “Тернопільміськтеплокомуненерго” про визнання протиправної відмови у проведенні перерахунку плати за послугу з централізованого опалення для населення.
Судова справа тривала не один місяць, однак суддя в кінцевому випадку так і не став на бік громади.
– Я допускав, що суддя може не розібратися в тонкощах справи. Тому ми ставили для себе як програму максимум, коли буде прийнято рішення про перерахунок тарифу з початку опалювального періоду 2015-2016 років, тобто з жовтня, і програму мінімум, коли суд зобов’яже міськтеплокомуненерго зробити перерахунок лише з 1 грудня 2015 року. Але такого, щоб суддя повністю проігнорував рекомендації Міністерства регіональної політики, будівництва і житлово-комунального господарства України направлені всім обласним адміністраціям про те, що перерахунок за теплопостачання потрібно проводити не з 19 грудня 2015 року (як це зробили в Тернополі), тобто з дати введення в дію Постанови уряду про щомісячні перерахунки, а з 1 грудня, не очікував! – зізнався Петро Ландяк.
І в ряді областей не лише зробили перерахунки з 1 грудня, а й публічно відрапортувати перед людьми. Тернопіль у цьому відстав, а місцеву владу підтримав міський суд.
– Я не очікував, що для судді офіційна рекомендація міністерства – це нуль! Суддя не звертає уваги на те, що якраз профільне міністерство є автором проекту Постанови уряду про перерахунки. Представник Феміди не звертає уваги на те, що вищевказане міністерство має право, відповідно до нашого законодавства, коментувати і давати роз’яснення по питаннях, віднесених до його відання. Суддя за три судових засідання нашої справи задав лише одне запитання! Решту часу він мовчав. Роблю висновок, що ще перед початком справи він знав, яке ухвалить рішення, переносячи на тривалі періоди судові засідання, – зауважив Петро Дмитрович.
Голова Асоціації споживачів комунальних послуг пояснив на простих цифрах, чому саме мав відбутися цей перерахунок.
– На лист Асоціації, направлений Мінрегіонбуду про необхідність проведення перерахунків за тепло з початку минулого опалювального періоду, тобто з жовтня 2015 року, Міністерство нам відповіло, що такий перерахунок може бути проведено лише у випадку (цитую лист) : “Зменшення виробництва і реалізації теплової енергії і послуг централізованого опалення, при відхиленні метрологічних умов від нормативних”. Ми якраз маємо такий випадок, адже у 2015 році обсяг виробництва і реалізації теплової енергії населенню склав 338,7 тис. Гкал при плановому річному обсязі, закладеному в розрахунки тарифу, 405,3 тис. Гкал тепла, а середньодобова температура в жовтні минулого року склала 6,9 градуса, листопаді – 4,4 градуса вище нуля при розрахункові тарифу мінус 0,5 градуса. Але виходить, що для судді, видно, заскладно зрозуміти ці цифри, якщо тут ще не діють якісь закулісні домовленості! – каже пан Ландяк.
В Асоціації споживачів житлово-комунальних послуг повідомили, що будуть подавати апеляцію, адже вони стоять на боці закону і громади Тернополя.
Джерело: Тижневик "Номер один"