Найсвіжіше:
• Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото)
rss

2,5 гектара для СБУ: дати чи не дати?


Опубліковано: 21 Листопада 2016р. о 15:15

sbuСлужба безпеки України в Тернопільській області добивається від влади Тернополя отримання двох земельних ділянок загальною площею майже 2,5 гектара, які планує одразу віддати під забудову будівельникам, натомість отримати від них 10-15 відсотків житлових площ.

Наразі питання зависло на рівні депутатського корпусу. На останньому сесійному засіданні народні обранці не затвердили два проекти землеустрою щодо відведення даних ділянок (площею 2,12 га на вул. Смакули та 0,3142 га  на вул. С. Будного) під будівництво житлових будинків.

Представники обласного СБУ незадоволені подібним рішенням і кивають у бік інших правоохоронців, мовляв, останніми роками міліції/поліції та прокуратурі міська рада надавала землю під забудову, а їм – ні.

На останній земельній комісії міськради працівники  СБУ вкотре переконували її членів, що земля їм конче потрібна.

– 80 відсотків працівників, які стоять на квартирній черзі, – учасники АТО. Військовослужбовці, крім обов’язків, мають ще й соціальні гарантії. Отримання квартир – один із головних чинників їхньої служби. Їх сім’ї місяцями не бачать своїх синів, чоловіків, батьків. Велике прохання прийняти відповідне рішення, адже процедура й так тривала і реально ці квартири ми можемо отримати не раніше, як за кілька років. Якщо у депутатів є якісь перестороги, то мала би бути вмотивована відмова, – відзначив начальник відділу СБУ в Тернопільській області Володимир Доскач.

– На виділеній землі за проектом планується збудувати житлові будинки на 630 квартир (вул. Смакули) і 50 (вул. Будного). За стандартними умовами договорів, ми отримаємо 10-15 відсотків житла. Це буде близько 70 квартир. Зауважу, навіть за таких умов квартирна черга перекриється десь наполовину, адже на 1 січня 2016 року в ній знаходиться 130 осіб, а нині вже 140, – доповнив помічник начальника управління СБУ в Тернопільській області з правової роботи Зіновій Намака.

Заради об’єктивності варто сказати, що нічого поганого в тому немає, що СБУ, користуючись законним правом, просить ділянки під житло для своїх працівників. Усе це чітко прописано нормативними документами, щоправда, застарілого зразка, але діючими. Проблема полягає в іншому. Своїми силами ні СБУ, ні поліція, ні прокуратура не можуть звести будинок. Тому вдаються до так званої інвестугоди, яку укладають з будівельником. Останній, звісно, спроможний збудувати житло, але, очевидно, на вигідних для себе умовах. Та й хто дасть гарантію, що щасливими власниками житла стануть ті, хто його потребує?

Депутати міської ради, в принципі, не проти покращити житлові умови працівникам СБУ, тим більше, якщо вони брали реальну участь у війні на сході України, але до керівників Служби є кілька принципових запитань, відповіді на які поки вони не отримали.

– Чи дійсно квартири, які в перспективі забудовник передасть СБУ, будуть надані працівникам, які стоять на черзі, та тим, хто того заслуговує, – учасники АТО, сім’ї загиблих та поранених, особи, які відпрацювали понад 10 років, а не керівному складу, як це часто трапляється? – зауважив голова земельної комісії, депутат міськради Андрій Шкула.

Пан Доскач повідомив, що перелік осіб, які знаходяться на квартирній черзі, – це службова інформація, але її у порядку ознайомлення можна показати депутатам за схемою «прийшов, показав і забрав, щоб не було витоку інформації».

Секретар земельної комісії Роман Навроцький, проконсультувавшись із забудовниками, зазначив, що на площі, яку хочуть отримати правоохоронці, можна звести значно більше квартир.

– У представленому вами проекті заплановано на ділянці площею 2,12 га звести 630 квартир, у той час як місцеві будівельники кажуть, що таких можна запроектувати ледь не 1200. Я не проти передати СБУ такий великий кусок землі, але зацікавлений, щоб її можна було раціонально використати і правоохоронці отримали якомога більше кватир плюс частину з них – соціальна сфера міста. Адже може так статися, що служба отримає певну кількість квартир, які будуть зазначені в договорі, а забудовник збудує їх значно більше, ніж передбачено житла, і матиме надприбутки, не отримавши землі на аукціоні, – зауважив Роман Навроцький.   

Ще далі пішов голова комісії житлово-комунального господарства Іван Сороколіт.

– Представники СБУ праві в тому, що просять землю, опираючись на закон. Водночас вони мають зрозуміти, чому ми так прискіпливо ставимося до цього питання. Депутати, приймаючи те чи інше рішення, відповідальні, перш за все, перед виборцями. Візьмемо ситуацію: на Театральному майдані проводяться громадські слухання щодо відведення земельної ділянки для будівництва квартир, які будуть передані працівникам СБУ. При цьому городяни знають, що у міській раді є квартирна черга, в якій перебувають близько п’яти тисяч осіб і там теж є заслужені люди. Тому мешканці Тернополя ставлять запитання: чому орган місцевого самоврядування, який впливає на прийняття цих рішень, передає рано чи пізно житло працівникам правоохоронної системи, водночас комплексна довіра до правоохоронних органів низька, а прості тернополяни житла не отримують? – зазначив Іван Сороколіт.     

На сьогодні земельне питання для СБУ перебуває на стадії доопрацювання. Депутатська комісія має виїхати на місце і разом із запрошеними проектантами дослідити в першу чергу, чи можливо на цій території «посадити» більшу кількість квартир.

Віталій Попович


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше