З нового року в податковій службі запрацює новий реєстр неприбуткових організацій. Аби увійти до нього, всі неприбуткові організації мають подати в органи податкової служби установчі документи із врахуванням норм Податкового кодексу. Це стосується і недіючих організацій. Якщо не внести зміни, з нового року на ці структури почнуть нараховувати податок.
До 1 січня 2017 року всі громадські формування мають внести зміни до установчих документів. Така потреба виникла у зв’язку з тим, що запрацював новий реєстр неприбуткових організацій. Для внесення змін до статуту необхідно скликати вищий керівний орган і подати необхідні документи до управління юстиції. До цього переліку входять: заява, протокол загальних зборів або конференції, реєстр учасників та документ, що підтверджує правомочність, пояснює заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Ольга Дяченко.
Передбачено, що установчі документи неприбуткової організації мають містити заборону розподілу отриманих доходів або їх частини серед засновників та членів такої організації. Також установчі документи неприбуткової організації мають передбачати передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду в разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).
Неприбуткові організації, які до 1 січня 2017 року не приведуть свої установчі документи у відповідність з вимогами кодексу, будуть виключені з вищезазначеного Реєстру. І їм буде нараховано податок, як всім іншим. Більше того, після 1 січня 2017 року зазначені реєстраційні дії будуть проводитися на загальних засадах зі сплатою адміністративного збору в розмірі 0,3 мінімальної заробітної плати (за державну реєстрацію змін до відомостей про громадські об’єднання – у розмірі 0,1 мінімальної заробітної плати).
Наразі документи до управління юстиції подали всього півсотні неприбуткових громадських формувань з майже 2000 зареєстрованих. В управлінні юстиції припускають, що частина організацій, особливо ті, які не ведуть діяльності, можуть розпочати процедуру ліквідації. Однак поки що заяв стосовно закриття неприбуткових формувань не надходило.
– На даний момент у нас немає черг, тому ми закликаємо громадські організації не чекати останнього тижня. У нас збільшилась кількість пунктів прийому документів. Громадяни можуть подавати їх у центри надання адмінпослуг, яких в області понад два десятки, три місцевих центри (Кременець, Чортків та Тернопіль). Крім того, документи приймає головне територіальне управління юстиції, – наголошує Ольга Дяченко.
Зоряна Гарасимів
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: міністерство юстиції, тернопіль