Цими вихідними, 2, 3 та 4 грудня, у тернопільському драмтеатрі відбудеться найочікуваніша подія цієї зими – ХІ міжнародний джазовий фестиваль «JazzBez».
Цей фестиваль запам’ятається одразу двома цікавими фактами: по-перше, до нашого міста вперше приїдуть справді легендарні джазові виконавці з Америки, Іспанії, Японії, Норвегії, Польщі та інших країн, а по-друге, «JazzBez» – це останній фестиваль 2016 року в Тернополі. Тому таке дійство просто неможливо пропустити!
«Кожного року ми намагаємось, щоб були представлені українські та польські виконавці – представники країн-засновників міжнародного фестивалю «JazzBez». Адже польський джаз у Європі дуже шанований, є чимало різних гуртів, які цікаві та дуже неординарні. Це ж стосується й України, – розповідає директор фестивалю «JazzBez» Олег Макогін. – Важливою для нас також є географія фестивалю, адже це дає відвідувачам можливість почути дуже цікавий та неординарний джаз».
Квитки можна купити у касі драмтеатру, у ЦУМі (відділ «Konica») та на сайті Gastroli.ua.
Програма фестивалю «JazzBez»:
2 грудня, п’ятниця
Budniak Bakovsky Intermedium Quintet (Польща/Куба/Україна)
Квінтет, заснований амбітними молодими музикантами Пьотром Будняком і Тарасом Баковським, несе свіжий струмінь європейського джазу. Їх музика – це сучасний джаз, що поєднує різні національні традиції та інспірації, проте основою є слов’янська музична енергетика.
David Friesen & Andrew Arnautov Project (USA-UKR)
David Friesen – американський джазовий басист, зірка світового джазу. Фрізен є одним із двох чи трьох басистів у світі, які самостійно можуть утримувати аудиторію під час сольного концерту.
3 грудня, субота
Carlos López – Letters From København (Іспанія/Швеція/Польща)
Carlos López – один з лідерів джазового руху Іспанії, віртуозний барабанщик, яскравий композитор, успішний продюсер та організатор найбільших іспанських джазових фестивалів.
Skicki-Skiuk (Польща)
Екстравагантна назва проекту походить від закінчень прізвищ музикантів. Квартет із Вроцлава грає джаз на перетині різних музичних площин, перетворюючи на репетиціях різні ідеї у свою музичну мову.
4 грудня, неділя
Karnas-Gnydyn Quartet (Польща/Україна)
Karnas-Gnydyn Quartet – спільний проект кращого українського джазового барабанщика Ігоря Гнидина та польського вокаліста Гжегожа Карнаса. До квартету також входить українська піаністка Анастасія Литвинюк і контрабасист Маріуш Прасьнєвкі.
Sisters in Jazz (Польща/Японія/Норвегія/Німеччина)
Потужний джазовий проект творять п’ять відомих музиканток із Польщі, Норвегії, Німеччини, Америки та Японії. «Сестри в джазі» знайшли одна одну на фестивалі Ystad Sweden Jazz Festival in. У їх творчості разом з джазом переплітаються мелодії Скандинавії, Центральної і Східної Європи та Азії.
Джерело: Тижневик "Номер один"