В області різко зросла захворюваність на грип та ГРВІ. У чотирьох пацієнтів підтверджено наявність вірусу типу А. Близько десяти навчальних закладів прийняли рішення призупинити навчання. Ще кілька – на черзі. Порогових показників область поки не перевищила, але рівень захворюваності росте. Показовим стане саме цей тиждень.
Загальна захворюваність на грип та ГРВІ за останні 7 днів серед населення області склала 353,1 випадку на 100 тисяч населення, що становить 75,8% до розрахункового показника визначення початку епідемії.
– За останній тиждень кількість захворілих у порівнянні з попереднім тижнем зросла на 36,8%. Тобто за тиждень захворіло ще близько тисячі людей. Більшість з них діти до 18 років – 63,1% (2367 ос.), школярів – 62,9% від усіх захворілих дітей. Госпіталізовано за звітний тиждень 204 осіб, з них 152 дитини, – розповідає лікар-епідеміолог Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України Світлана Маціпура.
Показник захворюваності перевищив епідпоріг у Борщівському районі на 10,2%. Наближається до епідпорогових значень у Заліщицькому та Лановецькому районах.
В області лабораторно підтверджено циркуляцію вірусів грипу А. За тиждень, що минув, обстежено четверо хворих, у трьох із них підтверджено діагноз.
Епідситуація з захворюваністю на грип та ГРВІ в області набирає ознак неблагополучної. Основним заходом специфічної профілактики грипу є вакцинація.
На жаль, з початку епідсезону щеплено лише 140 осіб через відсутність у достатній кількості вакцини в аптечній мережі. Проблеми з поставками є й досі.
– Спершу в мережу надійшла вакцина корейського виробництва, якої до цього часу на ринку не було. Тернополяни не зустрічалися з нею, тому мали застереження, чи можна її використовувати, – каже Світлана Маціпура. – Згодом в Україні з’явилася вакцина французького виробництва, але її в першу чергу спрямують на області, які подали великі замовлення, – Дніпровську та Миколаївську.
Вартість вакцини у цьому році становила близько 200 грн. Медики запевняють, що проводити щеплення можна і зараз, однак імунітет виробляється лише через два тижні після введення препарату.
Станом на 5 грудня вісім шкіл області закрито внутрішніми наказами директорів закладів. З них: дві – у місті Борщеві, п’ять – у Борщівському районі, одна – в Гусятинському. Кожного дня ця цифра змінюється. Провести обмежувальні заходи планують у кількох навчальних закладах Теребовлянщини (4 школи) та Гусятинщини.
Також на карантині був один клас у Тернополі. Про закриття окремих класів думають і в Тернопільській ЗОШ №11.
– Якщо понад 20% дітей відсутні через захворювання на грип та ГРВІ, то керівники закладів самостійно можуть приймати рішення про закриття окремих класів та школи, – каже Світлана Маціпура.
За словами епідеміологів, ріст захворюваності в області є очікуваним. У році є два пікових періоди. Один – наприкінці грудня, другий – у лютому. Ситуація в області складна, але про епідемію поки говорити рано. Вирішальним стане саме цей тиждень. За його результатами прийматимуть рішення щодо застосування протиепідемічних заходів.
– Першою ознакою епідемії є перевищення епідпорога, однак треба враховувати і структуру захворюваності, кількість госпіталізованих, наявність важких форм захворювання, – зауважила медик.
Як показує практика, в останній тиждень грудня, перед новорічними святами, показних завжди падає. Ріст спостерігається у середині січня, коли діти повертаються в організовані колективи.
Аби вберегти себе від вірусу, епідеміологи рекомендують уникати місць масового скупчення людей. Важливо не переохолоджуватись. Варто часто провітрювати приміщення. При перших симптомах залишатися вдома. Лікаря рекомендують викликати додому. Під час догляду за хворим варто використовувати марлеву пов’язку. Ну і, звісно, треба слідкувати за раціоном, урізноманітнити його продуктами, багатими на вітаміни.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: грип, здоров'я, тернопіль