Невід’ємною складовою частиною зими є настання льодоставу. Перебувати на льоду безпечно, якщо дотримуватись елементарних заходів безпеки. Однак не всі знають, а якщо і знають, то не дотримуються запобіжних заходів на льоду, через що потрапляють у лихо і, як не прикро, гинуть від утоплення. Минулої зими на Тернопільському ставі під кригою загинула 1 людина, внаслідок необережного поводження на льоду рятувальниками міста врятовано 5 людей.
Отже, Тернопільський міський відділ УДСНС України у Тернопільській області нагадує основні заходи безпеки на льоду.
Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність необхідно проявляти в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, що впадають у водний об’єкт, кущами і травою, що виступають на поверхню.
На водних об’єктах безпечним вважається лід при температурі повітря нижче 0°C:
- для одного пішохода – синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см (лід блакитного кольору – найміцніший, білого – міцність у два рази менша, сірий колір свідчить про присутність води у товщі льоду);
- для групи людей (масові переправи пішки) – товщиною не менше 15 см із дистанцією в колоні по 4 особи через 5 м;
- при масовому катанні на ковзанах – товщиною не менше 25 см.
При переході через замерзлий водний об’єкт необхідно користуватися обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками. За їх відсутності потрібно переконатись у міцності льоду за допомогою пешні.
Якщо лід недостатньо міцний, необхідно припинити рух і повертатися своїми слідами назад, роблячи перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду (ковзаючи).
Забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг!
При масовому переході водного об’єкта пішки по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 м та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.
Користуватися майданчиками, обладнаними на водних об’єктах для катання на ковзанах, дозволяється лише після ретельної перевірки міцності льоду. Товщина льоду повинна бути не менше 12 см, а при масовому катанні – не менше 25 см.
Під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у великі групи. Пробивати ополонки для риболовлі або з іншою метою дозволяється на відстані не менше 5-6 м одна від одної.
Кожний рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та лінь довжиною 15-20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 г на іншому кінці.
Тернопільський міський відділ Управління ДСНС України у Тернопільській області м. Тернопіль, вул. Котляревського, 22а, тел. 52-59-47
Джерело: Тижневик "Номер один"