Тернополянин Андрій Салагорник (позивний «Хрест») 15 місяців відслужив у ЗСУ Воював у гарячих точках зони АТО. До цього пройшов Майдан. Та до наших журналістів цей юнак звернувся не для того, щоб розповісти, як виглядає смерть там, на сході, а поскаржитися на бюрократію та хамське ставлення тернополян до тих, хто пройшов війну.
– Мені була потрібна довідка про склад сім’ї. Прийшов за нею у свій ЖЕК на мікрорайоні «Канада»(«КомЕнерго-Тернопіль»).Там сказали, аби її видали, потрібно принести технічний паспорт та будинкову книгу. Хоча я опісля консультувався з юристами, які розповіли, що це елементарна довідка, яка не потребує такої кількості документів. Я ж не квартиру іду продавати. Тому заявив, що вони (працівники ЖЕКу,- авт.) повинні мати базу, в якій вказано, хто і де прописаний. Може, достатньо показати паспорт або посвідчення учасника бойових дій – загалом будь-який документ, що засвідчує особу. Я прийшов із паспортом,в якому, між іншим, також є прописка. Працівникам ЖЕКу достатньо було б звірити все та видати довідку. Вони ж на це кажуть, що так, але не так. Я їх назвав бюрократами,- розповідає Андрій Салагорник.
Боєць каже, що спочатку спілкувався з однією жінкою – працівницею ЖЕКу. Згодом до розмови долучилася інша співробітниця, яка сиділа в тому ж кабінеті та почала, за словами Андрія, огризатися, а згодом просто «вбила».
– Я сказав: шановна, я ж не з Вами розмовляю, то будь-ласка, тихо. Проте вона не затихала. Почалась словесна перепалка. Дослівно вже не пам’ятаю, але я озвучив, що воював 15 місяців, а в мене далі ті довідки просять. От після тієї фрази, що я воював, вона сказала: «Погано воював». Тут мене «накрило». Згодом дістав телефон і вже спілкувався з нею на камеру. Як це погано воював? Бо живим повернувся? Не в труні до батьків приїхав чи що?, – обурюється Салагорник. – Ви уявіть: вони ось так ставляться до учасників бойових дій. Як тоді розмовляють із пересічними людьми?
Можливо, якби не ці слова, Андрій ще трішки посперечався б із ЖЕКівцями, але врешті пішов би отримувати довідку за їх стандартами. Однак ті слова настільки розізлили та розчарували хлопця, що навіть звернувся до депутата міської ради, аби той від свого імені написав офіційне звернення на цей ЖЕК.
– Ти за них воюєш, відстоюєш права, а вона сидить і так відверто грубіянить тобі. Вона каже, що посадова особа. Яка вона посадова? Вона у сфері послуг працює. Це приватна фірма.І таке говорити до учасника бойових дій, які б я там претензії не ставив! Вибачте, мені треба було мертвим приїхати? Так би «добре воював»?, – питає Андрій.
Наші журналісти зателефонували до директора «КомЕнерго» Ігоря Кравця. За його словами, він не вкурсі інциденту, що стався між бійцем та його працівниками. Однак пообіцяв, що більше таке не повториться.
– Щоб видати довідку про склад сім’ї, потрібно мати певні документи. Зокрема паспорт та будинкову книгу. На підставі цих документів видають довідку. Якщо перепланування, то потрібно також і технічний паспорт. Але для тієї довідки будинкової книги та паспорта достатньо. Що стосується конфлікту, то проведу бесіду з нашими працівниками. Я сам воїн-афганець. Люди, які побачили смерть, зовсім по-іншому сприймають світ. Якщо потрібно, то можу навіть зустрітися з бійцем. Вибачитись. Це без проблем, – запевняє Ігор Кравець.
До слова, довідку боєць таки отримав. Каже, що прийшов за тиждень у ЖЕК з юристом, за сумісництвом депутатом міськради Тернополя Назаром Редьквою, який популярно пояснив працівникам, що довідку можна отримати і без ще кількох довідок «зверху». Редьква попросив показати нормативні акти, якими керуються в ЖЕКу, вимагаючи такі документ, але їх так і не показали.
Щоправда, цього разу боєць АТО вже не чув про те, добре він воював чи погано. Надіємось, що начальник ЖЕКу проведе обіцяний екскурс сторінками моралі та поваги до тих, хто береже наш спокій…
Тетяна Колеснік
Джерело: Тижневик "Номер один"