Скоротити час доїзду до пацієнта – головна мета служби екстреної допомоги. Саме тому в області створено мережу підстанцій, завдання яких – наблизити медичну допомогу до пацієнта. Одну з таких підстанцій днями відкрили на масиві «Сонячний», за адресою Київська, 3А.
Як розповів директор «Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Михайло Джус, підстанція обслуговуватиме майже 30 000 жителів Тернополя.
«Тут працюватиме спеціалізована кардіологічна бригада та дві загальнопрофільні бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги. Крім того, тут цілодобово буде функціонувати кабінет для амбулаторного прийому громадян, які можуть звертатися безпосередньо на підстанцію екстреної (швидкої) медичної допомоги. Цілодобово чергуватиме фельдшер», – зазначив Михайло Джус.
При необхідності пацієнти можуть поміряти тиск, звернутися з приводу травми, отримати ліки першої необхідності.
Приміщення під розміщення бригад «швидкої» у користування медикам надало комунальне підприємство «Тернопільтеплокомуненерго». Підстанція знаходиться на першому поверсі будівлі. Вартість проведених тут ремонтних робіт становить 100 тис. грн.
Наразі до завершення підходять роботи із запуску оперативно-диспетчерської служби. У перспективі планується, що всі виклики надходитимуть на єдиний номер 103. А вже диспетчери будуть передавати їх на підстанції.
В оперативний пункт завозять обладнання, однак спершу воно має пройти тестування.
– На даний час наші бригади доволі добре укомплектовані, – розповідає завідуюча підстанцією №3 «Центру екстреної медичної допомоги» Ганна Пелешок. – Це пов’язано з тим, що ми отримали нові автомобілі з оснащенням.
Медик зазначає, що раніше радіус обслуговування для бригад «швидкої» становив 8-10 км. Зараз його зменшено до 1-3 км.
– У межі обслуговування входять і ближні села. На даний час їхнім центром обслуговування є Великоглибочецька швидка медична допомога. Враховуючи, що відстань від центру до деяких сіл 15 км, то бригади з підстанції №3 також обслуговуватимуть Байківці, Гаї Шевченківські, Гаї Гречанські, Гаї Ходорівські та інші важливі виклики, зокрема пов’язані з ДТП, – каже Ганна Пелешок.
Доїзд бригад «швидкої» забезпечують 124 автомобілі, але цієї кількості не вистачає. Необхідно ще близько 50.
– Сподіваємось, у наступному році через Міністерство охорони здоров’я відбудуться закупки, – зазначив Михайло Джус.
До слова, до кінця року медики планують відкрити ще одну підстанцію – у Березовиці. Там виділено приміщення, наразі проводяться ремонтні роботи.
Ефективна робота екстреної (швидкої) медичної допомоги дуже важлива, адже від цього часто залежить не тільки здоров`я, а й життя людей, наголосив голова обласної державної адміністрації Степан Барна.
«Цього року нам вдалося зробити чимало у галузі медицини. Роботу в цьому напрямку будемо продовжувати й надалі, адже це частина нашої стратегії. Лише цього року ми спрямували 3,3 млн. гривень на забезпечення «швидких» необхідними медикаментами. Завдяки відкриттю підстанції екстреної медичної допомоги, жителі Тернополя зможуть набагато швидше отримувати кваліфіковану медичну допомогу. А це допоможе зменшити кількість летальних випадків», – зазначив Степан Барна..
Довідково: У складі комунального закладу Тернопільської обласної ради «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» створено 5 станцій екстреної (швидкої) медичної допомоги, 4 з яких мають статус відокремлених підрозділів з правом самостійної господарської діяльності. Це Бережанська, Кременецька, Теребовлянська і Чортківська станції екстреної (швидкої) медичної допомоги». У складі станцій функціонують 23 підстанції.
Для забезпечення виконання нормативу своєчасного надання екстреної медичної допомоги в області функціонують 27 пунктів постійного базування бригад Е(Ш)МД. У Центрі працює 1408 штатних працівників, у тому числі: 189 лікарів, 647 молодших спеціалістів з медичною освітою, 77 молодшого медичного персоналу, 419 водіїв бригад.
Зоряна Гарасимів
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: здоров'я, тернопіль, швидка