Загальна захворюваність на грип та ГРВІ за останні 7 днів склала 299,7 вип. на 100 тисяч населення, що становить 90% до середнього багаторічного показника (333 випадки на 100 тис. населення).
– Кількість захворілих зменшилась у порівнянні з попереднім тижнем на 25,3% (3184 випадки проти 4260). Питома вага дітей до 18 років серед хворих склала 51,4% (1638 ос.), школярів – 49,1% від усіх захворілих дітей (804 ос.). Зниження захворюваності серед дітей у порівнянні з попереднім тижнем складає 29,6%, серед дітей шкільного віку – 32,5%, – повідомила лікар-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» Світлана Маціпура.
За минулий тиждень госпіталізовано 166 осіб, із них 107 дітей (64,5%). Кількість госпіталізованих зменшилась на 30,3% (госпіталізовано на попередньому тижні 238 осіб). Летальних випадків не зареєстровано.
Лабораторно підтверджено в області циркуляцію вірусів грипу А Н3: за останній тиждень у двох хворих виявлено фрагменти РНК вірусу грипу А Н3; з початку епідсезону обстежено 69 осіб методом ПЛР на віруси грипу, позитивний результат у 38 осіб – грип А (діти – 22, дорослі – 16), в т.ч. у 5 осіб – грип А Н3.
Вакциновано проти грипу в області 1051 особу.
Отож, як зазначає пані Маціпура, епідситуація з захворюваністю на грип та ГРВІ в області залишається нестійкою, водночас утримується динаміка до зниження.
На сьогоднішній день вберегтися від грипу та ГРВІ допоможуть профілактичні заходи, а також вакцинація – в першу чергу вона рекомендована для осіб групи ризику, які часто і багато контактують з людьми: медики, працівники транспортної сфери, торгівлі та послуг. Дітям вакцинація рекомендована не раніше 5 років.
В аптечній мережі сьогодні є в наявності вакцина, повідомив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук.
«Завдяки вакцині, можна значно знизити рівень захворюваності. Разом з тим, треба пам’ятати, що після проведеного щеплення імунітет виробляється не відразу. На це потрібно від 10 діб до місяця, а іноді й довше. У цей час потрібно бути особливо пильним і намагатися уникати можливого інфікування», — зазначив професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб ТДМУ Михайло Андрейчин.
Як стверджують експерти, в аптечній мережі зараз достатньо противірусних препаратів, у боротьбі з грипом та ГРВІ можна вдаватися і до методів народної медицини. Однак самолікування може бути небезпечним – краще вчасно звернутися до лікаря.
Джерело: Тижневик "Номер один"