Як виявилось, не всі реформи в Україні впроваджують «через коліно». Деякі з них можна сміливо назвати позитивними для громади. Зокрема, мова йде про новий сервісний центр МВС за адресою вул. Бережанська, 68, який днями урочисто відкрили у Тернополі.
«Порішати» не вийде?
– Мені приємно розпочати новий рік з відкриття 13 в Україні сервісного центру нового взірця. Всі громадяни тепер зможуть побачити новації, які ми протягом останнього півріччя намагалися втілити першочергово, аби реформа могла рухатися швидше та ефективніше. А саме – це впровадження електронної черги, яка зводить до нуля всі старання різних осіб, які в минулому успішно вели на цьому бізнес. З комп’ютером неможливо домовитись, – каже представник команди реформи, керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.
За його словами, громадян обслуговуватимуть клієнтоорієнтовані професійні співробітники фронт-офісу, 50% – нові, спеціально підготовлені кадри, які опанували безкоштовну програму стажування та успішно пройшли конкурс.
Щоденно у центрі зможуть надавати до 200 послуг.
– У новому сервісному центрі МВС працює електронна черга, встановлено інформаційні термінали та екрани, працює безкоштовний Wi-Fi. Для комфорту громадян з особливими потребами передбачено спеціальну кнопку виклику адміністратора та зручні місця обслуговування,- продовжує пан Криклій.
Та на цьому, за його словами, реформа не закінчиться заміною вивісок та фасадів. У планах – наблизити сервіс до людей настільки, щоб вони могли, не виходячи з дому, отримувати ряд послуг легко та просто.
– Для цього плануємо запустити у цьому році і мобільні сервісні центри.
Сподіваюся, що ця прозорість трішки позбавить поліцію роботи в контексті того, що буде менше скарг щодо зловживання службовим становищем працівників сервісу,- сподівається пан Владислав.
До слова, спектр послуг у сервісному центрі такий самий, як у звичайному МРЕВ. Зокрема, там можна зареєструвати авто, отримати посвідчення водія. Згодом – купити номер і навіть оформити зброю. Сервісний центр зробили за системою “відкритого приміщення”. Черги – лише електронні. Жодних хабарів – обіцяють чиновники.
– Тернопіль – один зі зразкових міст. Приміром, реєстрація автівки у вас відбувається найшвидше в Україні. Вашим досвідом ми оперуємо, як своєрідним взірцем. Так, він не досконалий, проте доволі прогресивний,- переконує Владислав Криклій
Між іншим, у 2016 році в Україні було відкрито 12 нових сервісних центрів МВС. У січні 2017-го нові центри з’являться також у Закарпатській та Черкаській областях. Працівники нашого центру кажуть, що пройшли жорсткий відбір, перш ніж стали співробітниками фронт-офісу.
– У нас плаваючий графік. Взаємозамінний, без обідньої перерви. Якщо хтось звільняється і немає черг, то може перепочити. Працюємо з 9:00 до 18:00 (понеділок та неділя вихідні). Щоправда, у суботу – до 16:45. Однак у нас діє також принцип «до останнього клієнта», тобто не виключаємо, що можемо затримуватись на роботі і довше,- розповідає працівниця сервісного центру. За її словами, електронна система працює якісно. За кілька годин до офіційного відкриття вони її тестували, перевіряли, чи усе функціонує.
Довіряй, але перевіряй!
Дійсно, у приміщенні сервісного центру все виглядає якісно та прогресивно. А як щодо практики? Журналісти газети «Номер один» вирішили на власні очі побачити, чи все так гладко, як здається. У цій невеличкій ревізії нам допомогли активісти місцевого осередку ВО «Автомайдан».
Так, на авто ми приїхали на Бережанську, 68 за годину до офіційного відкриття центру з ціллю – замінити номерний знак.
– Так як перереєстровувати авто ні у кого з моїх знайомих не було потреби, то я вирішив замінити номерні знаки, бо процедура потребує і огляду авто в експерта, і виготовлення нового техпаспорта,- каже голова місцевого осередку ВО «Автомайдан» Ігор Василів.
Як прості-смертні, ми стали в авточергу, аби пройти так званий експертний огляд. До речі, для тих, хто не любить маринуватися навіть у невеликих чергах, можна скористатися камерою відеоспостереження, яку нещодавно облаштувало КП міськради «Тернопіль Інтеравіа». З неї чітко видно, скільки автівок у той чи інший момент стоїть поруч колишнього МРЕВ.
Та повернемось до експерименту. Найбільше нас цікавив час, витрачений на заміну номера. Тому «засікали» кожну хвилину. Перед нами стояло чотири авто, та чекати своєї черги нам довелося до 20 хв.
– Огляд експерта і дорога на другий поверх зайняла 25 хвилин. Далі отримуємо номерок в електронній черзі (у мене був №5). Час – 13-48. Оплата квитанцій (каса або термінал), здаємо документи і старі номерні знаки. Спілкуємось із двома чудовими працівницями сервісного центру й отримуємо нові номери! Час – 14-19,- розповідає Василів.
Іншими словами, за 40 хвилин ми вже вийшли із сервісного центру з новими номерами на руках. Раніше така послуга, за словами «автомайданцівців», могла тривати і два дні. Водій приїздив, збирав папірці, залишав машину в МРЕВ та їхав додому вже «чужим» ходом. Повертався наступного дня та забирав номери. Для тих, хто хотів пришвидшити процедуру, можливо, й існували окремі «тарифи».
Зараз зустрічі з «рішалами» унеможливили, адже для того, щоб замовити послугу, ми користувалися електронним терміналом. Для тих, кому важко розібратися з його функціонуванням, можна скористатися допомогою працівників, які, принаймні до нас,були люб’язні та привітні. Усе пояснили та ледь не за руку поводили по всіх етапах до отримання послуги.
Що ж стосується цін на послуги, то вони залишилися без змін. Ознайомитися з ними можна також через спеціальний термінал на другому поверсі центру. Що цікаво, в залі очікування є дитячий куточок з іграшками та розмальовками. Тобто можна прийти навіть зі своїм чадом. Що стосується оплати, то її здійснюють у двох формах: як через касу (готівкою), так і через термінал. Ми скористалися другим варіантом. Щоб не лукавити, скажемо, що з цим були певні труднощі. Система не одразу приймала платіж, та враховуючи, що ми були п’яті, хто скористався послугами сервісного центру, можна повірити, що це тимчасові технічні негаразди.
Відверто кажучи, центр виглядає навіть дуже привабливо та викликає довіру. Немає відчуття присутності радянської системи, в якій цінували кількість переведеного паперу. Новий номерний знак обійшовся нам «грубо» 505 грн.
До слова, консультації щодо послуг громадяни можуть отримати на офіційній сторінці «Фейсбук» Головного сервісного центру МВС (facebook.com/hsc.gov.ua), а також за телефоном (044) 290-19-88.
Тетяна Колеснік
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: тернопіль