З 1 січня 2017 року відмінено спецрежим оподаткування сільськогосподарських підприємств, водночас держава вирішила не залишати аграріїв зі своїми проблемами, а тому ті, хто вирощує і продає щонайменше 75 відсотків с/г продукції, можуть претендувати на дотацію. Про це на колегії Тернопільської ОДА повідомив заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Сергій Господарик.
– На отримання дотації має право сільськогосподарський товаровиробник, основною діяльністю якого є постачання сільськогосподарських товарів, вироблених ним на власних або орендованих основних засобах, причому питома вага вартості сільськогосподарських товарів становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів, – зазначив Сергій Господарик.
Водночас держава склала перелік с/г продукції, який обов’язково повинен бути присутній у лінії товарів виробника, який може претендувати на бюджетну дотацію. А саме: вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів, винограду, зерняткових і кісточкових фруктів, ягід, горіхів та інших фруктів; розведення великої рогатої худоби молочних порід, коней та інших тварин родини конячих, розведення овець і кіз, свиней, свійської птиці; одержування яєць свійської птиці; вирощування тютюну, виробництво м’яса тощо.
Для того, що мати право на отримання дотації, необхідно керівникам або представникам сільськогосподарського товаровиробника до фіскальної служби подати заяву з обов’язковим документальним підтвердженням особи та її повноважень.
У заяві зазначаються:
– підстави для внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру;
– перелік видів діяльності такого сільськогосподарського товаровиробника, здійснення яких дає право на отримання бюджетної дотації
Відмовити у внесенні до Реєстру орган ДФС може, якщо за результатами розгляду заяви встановлено, що:
– сільгосптоваровиробник не відповідає вимогам щодо питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів у вартості всіх товарів, поставлених сільськогосподарським товаровиробником (75% і більше);
– якщо сільгосптоваровиробник не зареєстрований платником ПДВ
або щодо такого товаровиробника прийнято рішення про припинення.
У разі відсутності підстав для відмови, дані про такого сільгосптоваровиробника вносяться до Реєстру протягом трьох робочих днів після надходження від нього заяви.
Водночас пан Господарик повідомив, що на сьогодні не розроблено чіткого порядку розподілу бюджетної дотації для розвитку с/г товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції, а тому про чіткий механізм отримання грошей від держави буде повідомлено аграріїв згодом, орієнтовно в першій декаді лютого.
Джерело: Тижневик "Номер один"