Вигуками «У відставку!» закінчилась остання сесія Тернопільської міської ради для начальника управління транспорту Ігоря Мединського. Народні обранці рекомендували звільнити його із займаної посади через ряд недопрацювань, з якими щодня стикаються як самі народні обранці, так і пересічні тернополяни.
Реанімація на дві сторінки?
– Це Вам подарунок від усього депутатського корпусу (виніс шину, – авт.) та нашої профільної комісії. Це оцінка вашої роботи, особливо під час снігового колапсу, коли маршрутки у неповному складі та на «лисих» колесах виїхали на маршрути. Ви цим підставили не тільки міського голову, а й депутатський корпус у цілому, – сказав депутат міськради Іван Зінь та виніс до трибуни шину від легкового авто.
У підсумку депутати визнали звіт пана Мединського незадовільним, однак вирішили не рубати з плеча та дати йому можливість до 30 грудня підготувати план подальшого розвитку ввіреного йому управління. Якщо нова стратегія не задовольнить народних обранців, то не виключено, що Ігоря Григоровича відправлять у безстрокову «відпустку».
Пройшов понад місяць з моменту, як народні обранці дали Мединському «домашнє завдання» писати антикризовий план. І днями вони зібралися на засіданні профільної транспортної комісії, аби заслухати напрацювання головного транспортника Тернополя.
– Згідно з регламентом сесії міської ради, відповідь на доручення подається на міського голову, і мною як начальником управління це було зроблено. План дій направлено міському голові 29 грудня 2016 року. Термін у мене був до 30 числа і в нього я вклався. В кінці я пишу: «Прошу дане доручення зняти з контролю». Якщо є недопрацювання, то пишеться певне резюме: допрацювати пункт такий-то і такий-то, але цього не було. План погодив міський голова. Документ чекає чергової сесії, щоб депутати відреагували, – повідомив Ігор Мединський.
Роздрукований план дій на двох сторінках Ігор Григорович роздав присутнім членам комісії та депутатам для ознайомлення. Та, переглянувши декілька пунктів, народні обранці зробили висновок, що це звичайний план роботи управління на рік, який був і в 2016-му, це не зовсім те, що вони очікували від керівника управління.
– Ми хотіли отримати не план роботи на рік, а стратегію та покращення, концептуальні, фундаментальні речі. Я вважаю, що це не той документ, який ми хотіли побачити. Ви халатно, як-небудь відписалися, ми не цього вимагали. Я акцентую увагу, що, крім плану роботи управління, мали бути пропозиції щодо покращення роботи, в тому числі з депутатськими пропозиціями. Пропоную, щоб ви його доопрацювали, ми розглянемо і на наступному засіданні комісії будемо обговорювати, – зазначив голова транспортної депутатської комісії Михайло Ібрагімов.
Штучний тариф?
Частково адвокатом у суперечці між депутатами та чиновником виступив заступник міського голови Володимир Дідич. Він зауважив, що на сесії йшлося про виведення галузі із кризового стану, а не про розвиток і перспективу. Зокрема, зауваження були з приводу брудних автомобілів, зривів маршрутів тощо. Все це, мовляв, Мединський у документі врахував.
– Якщо б звучало доручення розробити стратегію розвитку транспорту в Тернополі, то це і було б представлено. А воно звучало, як виведення з кризового стану, тому запропоновано такий план. Зараз ми почули Ігоря Григоровича, до наступної сесії ці речі він об’єднає і подасть, як бачення на майбутнє. Після чого і дасте свою оцінку, – сказав Володимир Дідич.
Та не лише через «недописаний» план депутати «кинулися» на Ігоря Мединського. Зачепили і наболіле – підвищення вартості проїзду в маршрутному таксі. Мовляв, тариф завідома завищений і не відповідає реальному стану речей.
До речі, нагадаємо, що влітку 2016 року депутати навіть створили окрему комісію, в рамках якої порахували пасажиропотік у маршрутках та (за формулоюі) дійшли висновку, що вартість за проїзд зростати не мала б.
– Ми хочемо побачити структуру тарифу. Мені, приміром, цікаво, чому в сусідніх обласних центрах вартість за проїзд не змінилася. Чи в них не така ж мінімальна зарплатня у 3200 грн.? – зауважив пан Ібрагімов.
Вочевидь, депутати зберуться знову, аби не лише побачити реальний антикризовий план від управлінця, а й порахувати, чи 4 грн. за проїзд у маршрутках – це необхідність, чи все ж штучне подорожчання…
Тетяна Колеснік
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: Мединський, тернопіль