В Україні з 17 лютого набрали чинності надзвичайні заходи в електроенергетиці, рішення про введення яких було прийнято на екстреному засіданні уряду 15 лютого терміном на один місяць.
Як зазначається у документі, рішення про введення надзвичайних заходів було прийнято у зв’язку з блокуванням вантажних перевезень енергетичного вугілля антрацитної групи і з метою забезпечення надійної стабільної роботи об’єднаної енергетичної системи України, запобігання виникненню дисбалансу між виробництвом і споживанням електричної енергії. У ньому також підкреслюється, що державний енергохолдинг “Укренерго”, виходячи з наявних запасів палива для виробництва електричної енергії, повинен визначити допустимий рівень зниження резерву енергогенеруючих потужностей, а також використовувати у разі необхідності та за погодженням з Міністерством енергетики та вугільної промисловості графіки погодинного відключення електроенергії та графіки аварійного відключення електроенергії.
Відповідні розпорядження та інструкції з енергоспоживання в умовах ухвалених урядом надзвичайних заходів на ринку електроенергетики вже передано в регіони та на місця.
«За даних обставин всі повинні діяти спільно і в потрібному напрямку – державні адміністрації спільно з усіма службами та обленерго мають зробити ті кроки, які ми вже проходили у 2014-2015 роках, – опрацювати режими роботи з промисловими підприємствами і за можливості скоротити енергоспоживання у пікові періоди – з 8 до 22 години на 10%, а, можливо, перевести підприємства в інший добовий режим роботи. Там, де можна працювати на альтернативних джерелах енергії, необхідно використовувати їх у максимальному обсязі, – говорить головний інженер ВАТ «Тернопільобленерго» Степан Бартків. – Вимоги до споживачів щодо граничного обсягу споживання мають бути дотримані, щоб виключити потребу введення графіків аварійних відключень та графіків погодинних відключень (віялові графіки). У свою чергу, підприємства «Енергоринок» й «Укренерго» мають можливість застосовувати штрафні санкції до обленерго, які не дотримуватимуться добового режиму споживання».
Тому тернопільські енергетики звертаються до керівників територіальних громад і споживачів щоденно пам’ятати, що настав час, який особливо вимагає усвідомленого та ощадливого використання електричної енергії. Потрібно з розумінням віднестись до оцінки даної ситуації та по можливості зменшити споживання електроенергії особливо в години ранкового та вечірнього максимуму, а це з 08-30 до 10-30 та 17-30 до 21-30 години, шляхом відключення електронагрівального обладнання та інших приладів, які використовуються без гострої необхідності.
ВАТ «Тернопільобленерго» закликає населення і промислові підприємства скоротити споживання електроенергії в денний час доби, особливо в періоди ранкового та вечірнього пікового споживання. Якщо хоча б 10% промисловості, яка працює в першу зміну, перенесуть свою роботу на нічний час доби та хоча б 10% населення обмежать споживання електроенергії вранці та ввечері, країна, а разом з нею і Тернопільщина, без проблем пройде цей важкий період.
Відділ по роботі з громадськістю ВАТ «Тернопільобленерго»
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: обленерго, світло