З ультиматумом до влади в третю річницю втечі Януковича з Києва праві політичні сили провели в столиці Марш національної гідності. Це вперше за час існування незалежної Української держави націоналісти вийшли на вулицю разом. 22 лютого активісти та прихильники «Свободи», «Національного корпусу» та «Правого сектора» пройшли багатотисячною колоною від майдану Незалежності до будівлі Верховної Ради. Вони задекларували не лише спільність ідеології, а й готовність разом боротися за владу в Україні.
«Нині українські націоналісти єдині у своїх прагненнях, і цього найбільше боїться влада бариг і зрадників. Вони бояться появи єдиної сили української нації. Але суспільство чекає появи такої сили. Саме тому через три роки після Майдану ми тут зібралися. Не задля посад, преференцій чи статків ‒ ми прийшли до парламенту, щоб озвучити ультиматум владі!»– зазначає лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.
«Свободівець» разом з керівниками «Правого сектора» та «Національного корпусу» Андрієм Тарасенком та Андрієм Білецьким йшли на чолі колони. Поряд були парламентарі-націоналісти, а також відомі громадські та політичні діячі. Зокрема, приєдналися до акції багаторічний політв’язень Степан Хмара, перший Генеральний прокурор незалежної України, колишній суддя Конституційного суду Віктор Шишкін, президент Історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль, письменник Василь Шкляр, письменник і телеведучий Антін Мухарський, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, народний депутат України Михайло Головко. Серед учасників маршу було багато ветеранів російсько-української війни, а також активісти молодіжних організацій.
Під час виступів лідери політсил наголошували, що не сподіваються дочекатися позитивних змін для держави від її нинішнього керівництва. Однак застерігають від подальших кроків, що призведуть до глобальної соціальної кризи. Націоналісти оголосили ультиматум владі, назвавши його своєрідною червоною лінію, за яку не можна ступати. Серед вимог – повна блокада торгівлі з окупованими територіями, а також недопущення збільшення пенсійного віку, зростання комунальних тарифів, продажу стратегічних підприємств та запровадження ринку сільськогосподарської землі.
Джерело: Тижневик "Номер один"